Відновлення даних з флешки з "файлової системою RAW"

Дорогі читачі сайту kdr.kiev.ua я давно вже нічого не писав - мотався по справах, проходив навчання, робив замовлення і ось настала черга написати пару статей.

У підзаголовку я не дарма виділив лапками словосполучення файлової системою RAW. Вся справа в тому, що насправді RAW це ніяка не файлову систему, а дуже навіть навпаки, про що я писав в своєму блозі.

Дана стаття повинна була з'явитися ще на зорі створення даного сайту, але все ніяк руки не доходили. Йтиметься про таку несправності флешок, як помилка «Перш ніж використовувати диск в дисководі F: *, його потрібно відформатувати» і питання «Відформатувати?» з 2 варіантами відповіді: «Форматувати диск» і «Скасувати».

Якщо у Вас трапилася саме така біда тоді НЕ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ форматується ДИСК. У такій ситуації можна зробити двома шляхами - звернутися в Цві (центр відновлення інформації) або спробувати самостійно воскресити файли.

Перш ніж використовувати диск в дисководі F: *, його потрібно відформатувати

* -Вказати буква диска. У моєму випадку це був диск F.

 

Причини виникнення такої помилки:

  • збій файлової системи (RAW);
  • несправності в роботі контролера, аж до розпаювання накопичувача (докладніше про цю технологію можна прочитати тут).

Якщо ж стався збій в роботі файлової системи (FAT32 \ NTFS і подібного), тоді можна спробувати самостійно відновити файли з флешки. 

При самостійному відновлення пам'ятайте, що Ви повинні чітко розуміти послідовність своїх дій і бути впевненими в своїх силах і навичках на всі 100%.

Для кращого розуміння наведу «живий» приклад на основі одного з замовлень.

Накопичувач - USB Flash drive 4Gb виробництва MaxFlash (це німецький виробник, який є рідкісним гостем в Україні).

Заявлена несправність - при підключенні флешки до ПК \ ноутбука з'являється повідомлення про помилку «Перш ніж використовувати диск в дисководі F :, його потрібно відформатувати». У властивостях диска відображатися нульовий розмір , що може вказувати на збій файлової системи (видно на скріншоті).

збій файлової системи

Діагностика несправності накопичувача

Діагностику я проводив за допомогою програмно-апаратного комплексу PC 3000 Flash, але є і більш простий спосіб, який доступний кожному у кого є ПК \ ноутбук під керуванням ОС Windows. Метод самостійної діагностики несправності «Перш ніж використовувати диск в дисководі F: *, його потрібно відформатувати» я написав невеличкий мануальчік з скріншот всіх основних кроків. Мануал читайте в цій статті.

Я трохи відійшов від початкової теми, а саме - відновлення даних у разі збою файлової системи. Даний випадок відноситься до "логічного відновлення даних" і застосуємо в таких випадках як видалення даних (помилкове і умисне) і форматування накопичувача (з перезаписом даних і без).

Етапи відновлення файлів з збійної флешки:

1) Підключив накопичувач в USB роз'єм ПК;

2) Запустив ПО комплексу PC 3000 Flash і створив нову задачу вибравши необхідний накопичувач зі списку підключених;

3) Створив повний образ (не стисло) накопичувача, щоб всі подальші роботи велися з живим накопичувачем, а з його посекторного копією, що є більш надійним способом, адже при тривалому використанні фізичної флешки вона може вийти з ладу або трапиться ще якась оказія;

4) Після того, як образ диска створений, завдання в якої створювався образ закривається, збійна флешка коректно відключається і витягується з ПК;

5) В комплексі створюється нове завдання, але в якості накопичувача вказується образ нашої флешки, який був створений в попередньому пункті;

6) Для оцінки стану файлової системи запускається метод "Аналіз диска", після чого відбувається пошук всіх файлових систем і метаданих.

В даному випадку аналіз показав, що відновити файли так як вони є зі збереженням всієї структури і ієрархії неможливо, так як немає можливість зібрати файлову систему. Це не біда, адже дані в такому випадку також підлягають відновленню, за одним винятком - це вже буде "чорновий метод відновлення даних" - файли відновлюються не по структурі папок, а по типу файлів. Наприклад: всі файли * .jpg будуть в одній папці, текстові з текстовими і так далі, що набагато буде краще ніж не відновити клієнту дані взагалі. З огляду на, що клієнту з цієї флешки потрібні були в основному фотографії, то йому це було не критично.

У таких випадках, як тут описано самостійно відновити дані дуже важко і можна тільки зробити гірше. Саме з цього ми рекомендуємо звернутися до фахівців, так як відновлення даних після форматування краще довірити знавцям своєї справи.

чорновий метод відновлення даних

чорновий метод відновлення даних

Якщо говорити про загальну картину, то в разі виникнення помилки "Перш ніж використовувати диск в дисководі F: *, його потрібно відформатувати", дані підлягають успішному відновленню при використанню професійних інструментів і знання справи. На цьому у мене все, а трохи пізніше я зроблю невелике відео на тему логічного відновлення і чорнового методу в цілому.

І до речі - відновлення файлів з збійної флешки (випадок описаний в цьому матеріалі) обійшовся клієнту всього від 500 грн. та 1 день роботи.

 

Восстановление данных Kiev Data Recovery

м.Київ,
вул. Бориспільська 12-В,
офис 8 (код 8K)

тел: +38 (063) 075-93-03
тел: +38 (099) 095-14-04

mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


ПРИЄДНУЙТЕСЯ:

ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ   ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ Киев  ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ в Киеве