Самостійна діагностика помилки відтворити диск форматувати

Діагностика помилки "відтворити диск форматувати"

Раніше я вже писав про помилку з флешками \ картами пам'яті - « Перш ніж використовувати диск в дисководі F: *, його потрібно відформатувати ». У зв'язку з великою кількістю запитів від користувачів сайту, у мене дозрів думка написати невеликий мануал по діагностиці такого типу несправності flash-ек.

 

 

 

Коротка передісторія . Ви підключаєте свою флешку до ПК \ ноутбука, заходите через « Мій комп'ютер », бачите серед різних дисків знімний накопичувач (флешка), але при подвійному натисканні мишки замість відкриття накопичувача і перегляду його вмісту бачимо помилку - відтворити диск форматувати. В першу чергу така помилка викликає подив, у кого-то шок. У паніці люди починають перевіряти диск на інших ПК, але помилка переслідує Вас всюди.

Діагностика помилки "відтворити диск форматувати"

Вся справа, в тому, що подібне повідомлення з'являється неспроста. Помилка «Перш ніж використовувати диск в дисководі F: *, його потрібно відформатувати» часто виникає по 2 основних причин:

1) Пошкодження логічної структури диска (FAT32, NTFS, exFat ...);

2) Несправність контролера флешки, пошкодження трансляції або микрокода прошивки контролера.

У випадку з першим випадком, дані з флешки відновлюються від 30 хвилин до кількох годин, залежно від обсягу і ступеня руйнування файлової системи (ФС). Таке часто відбувається в результаті небезпечно вилучення накопичувача, аварійного вимкнення ПК, а також іншим форс-мажорних обставин.

З приводу другого випадку, то тут все набагато цікавіше. Збій в роботі контролера або транслятора, не дивлячись на різні несправності «лікується» одним способом. Про метод відновлення в таких випадках можна почитати і подивитися фото на прикладі моєї статті - посилання .

І так, як я вже писав вище, помилка «Перш ніж використовувати диск в дисководі F: *, його потрібно відформатувати» може мати 2 абсолютно різних «діагнозу» і методів відновлення даних. Для самостійної діагностики несправності, постараюся простими і доступними словами розповісти в короткій методичке з скріншот на прикладі.

Діагностика несправності «відтворити диск форматувати ...»:

Напевно у кожного з Вас на робочому столі є ярлик «Мій комп'ютер» (див. Рис. 1).

малюнок 1 - Управління комп'ютером (на прикладі ОС Windows 7)

Малюнок 2 - У властивостях диска відображається розмір в 0 Кб.

Натискаєте кнопку «Управління» - з'явиться віконце як рис. 3.

 Малюнок 3 - Управління дисками (для перегляду стані флешки)

файлова система RAW

Дивіться на значення для знімного диска (флешка).

У моєму випадку чітко видно, що накопичувач має правильний розмір (64 Гб), що дуже добре для клієнта, так як дані можна відновити малою кров'ю. Не дивлячись на те, що у властивостях диска відображається розмір накопичувача 0, а замість типу файлової системи відображається RAW (див. Рис. 3), насправді файлова система просто частково пошкоджена, але дані залишилися все на своїх місцях. Відновити дані з флешки після форматування можете у нас в сервісному центрі.

Для відновлення даних з RAW можна за допомогою ПАК PC 3000 Flash . Для таких випадків, як цей можна використовувати 2 способи:

  • пошук і відновлення файлової системи (всі дані відновлюються по татко з правильними назвами файлів і папок).
  •  «Чорнове відновлення» застосовується в ситуаціях, коли не вдається відновити файлову структуру - на виході вийде «сире» відновлення по типу файлів (див. Малюнок 4).

чорнове відновленняМалюнок 4 - Результати роботи "чорного методу відновлення даних"

Це ми розглянули ситуацію, коли в "Керування дисками" розмір накопичувача відображається з правильним значенням. Прийшла черга розглянути випадок, коли диск відображається з розміром 0 Кб, або розмір дорівнює 8 Мб або парочці КБ. Так-так, і таке буває - контролер дає доступ лише до стартових пару мегабайт, але не до всього диску. Якщо бачите таку картину на декількох ПК, тоді з великою часткою ймовірності можна діагностувати - проблема в роботі контролера.

Відновлення даних з flash накопичувача в такому випадку зводиться до розбирання корпусу (якщо це не моноліт), демонтаж чіпів пам'яті і подальша робота на Flash Reader, емуляція роботи контролера і т.д. Детальніше з методикою відновлення файлів з несправною флешки можете прочитати в статті « методика відновлення даних ».

З питань консультацій та відновлення даних можете звертатися за телефонами

(063) 075-93-03, (099) 095-14-04. Більше доступних варіантів (пошта, skype) в розділі контакти.


Восстановление данных Kiev Data Recovery

м.Київ,
вул. Бориспільська 12-В,
офис 8 (код 8K)

тел: +38 (063) 075-93-03
тел: +38 (099) 095-14-04

mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


ПРИЄДНУЙТЕСЯ:

ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ   ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ Киев  ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ в Киеве