ПРАЦЮЄМО з понеділка по п'ятницю з 12:00 до 18:00

 

Чому SSD не визначається? Як виявити і усунути дефекти твердотільного накопичувача

Ви нещодавно придбали свіжий SSD диск і виявили, що комп'ютер не може його прочитати? Або користуєтеся пристроєм вже давно, і раптово система перестала його розпізнавати? Неважливо, з якої із ситуацій довелося зіткнутися, завдання - відновити пошкоджений диск. Найвірнішим рішенням буде віддати девайс фахівцям в лабораторію Kiev Data Recovery. А сьогодні ми розберемо причини, чому SSD диск не визначається, і наведемо способи їх самостійного усунення. Починаємо!

Чому SSD визначається: дефекти твердотільних дисків

SSD  за своєю суттю роботи відрізняються від вже застарілих на сьогодні «хардов». Однак ряд інтерфейсів і форм-факторів в них застосовуються ті ж, що і в HDD. Так, обидва типи пристроїв приєднуються до ПК через інтерфейс SATA. Тобто, і можливі нюанси при підключенні у них будуть ідентичні. Є моделі SSD, в яких реалізовано підключення через роз'єм mSATA, M.2, або через слот PCI-Express, на всіх цих нюансах ми зупинимося.

Важливо: якщо у Вас перестав визначаться твердотільний накопичувач на ПК або ноутбуці, а там залишилися важливі файли тоді ми зможемо допомогти в даному випадку. Відновлення даних на SSD в сервісному центрі Kiev Data Recovery можливо, потрібно лише звернутися до правильних фахівцям.

Чому SSD не визначається

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ

Kiev Data Recovery - програмне та апаратне відновлення 

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ   ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ Киев  ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ в Киеве

 

Чому ноутбук не бачить  SSD?

Отже, що потрібно робити, якщо ваш SSD не читається комп'ютером? Перш за все, виконуємо ініціалізацію. Уявімо, що ви тільки що придбали пристрій, і з самого старту воно не видимо на ПК. Диск не може сама виконати ініціалізацію, наше завдання, як користувача, допомогти йому. Для Windows 7, 8 і 10 алгоритм дій однаковий і виглядає наступним чином:

Тиснемо одночасно кнопки «Win + R», вписуємо команду «compmgmt.msc», далі натискаємо «ОК».

Чому ноутбук не бачить SSD

В лівому стовпчику знаходимо пункт "Керування дисками", тиснемо на нього.

Знаходимо тематичний пункт, відкриваємо контекстне меню, вибираємо команду «Ініціалізувати диск».

ініціалізувати диск

Відкриється нова вкладка, відзначаємо всі галочкою всі ту ж команду, також вибираємо «MBR» або «GBT» (перший варіант кращий). Підтверджуємо дію.

Внизу основного вікна тиснемо на потрібний диск і вибираємо рядок «Створити простий том». У новій вкладці тиснемо «Далі».

Уточнюємо величину томи. В ідеалі - залишити спочатку запропонований системою обсяг. Знову натискаємо «Далі».

Кількома на будь-яку букву і переходимо до наступного кроку.

Даємо завдання «Форматувати цей той», в параметрі «Файлова система» вибираємо NTFS. Йдемо далі.

У вікні, побачимо стандартні параметри. Якщо вони нам підходять, тиснемо «Готово», якщо немає - редагуємо.

 

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ

Kiev Data Recovery - програмне та апаратне відновлення 

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ   ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ Киев  ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ в Киеве

 

 

Подібним способом ви зможете самі ініціювати диск, зробивши його читабельним. Коли на пристрої є нерозподілений ділянку, можна просто сформувати новий том. Використовуйте інструкції з переліку вище, почавши з пункту №5.

Зміна літери диска в "Управлінні дисків"

Якщо ви вперше приєднали SSD до комп'ютера, система може банально його не помітити. При цьому на самому девайсі не буде жодних дефектів. Щоб диск коректно відображався, потрібно виконати наступне:

  • Виконайте 1 і 2 крок з попереднього мануала. У вкладці, посередині, ви побачите все під'єднані до ПК пристрої. Серед них буде і той, який не відображається. Найімовірніше, йому було присвоєно неправильна буква. Відкрийте контекстне меню і клацніте «Змінити букву».
  • У новій вкладці також тиснемо «Змінити». Вибираємо відповідну літеру зі списку, підтверджуємо дію.

Різновид файлової системи

Є ситуації, коли команда «Змінити букву диска» відсутній в переліку доступних. Що свідчить про проблеми в файлової системі. Тому комп'ютер, власне, і не бачить диск. Для коректного відображення накопичувача в Windows, повинен бути встановлений формат NTFS.

Як поміняти формат? З назви самого терміна зрозуміло, що диск потрібно буде відформатувати. При цьому всі дані з диска будуть стерті, майте це на увазі. Форматування виконується наступним чином:

  • Знову виконуємо 1 і 2 кроки з першого мануала.
  • Кількома на диск, тиснемо «Форматувати».
  • Вказуємо систему NTFS. Підтверджуємо дію.
  • Почнеться процес форматування, по закінченню якого проблема з читанням буде усунена.

SSD диск не видно в BIOS

Мабуть, самий «запущений» випадок. Є дві основні причини, чому SSD не відображається в БІОС. Основна з них - неробочий контролер SATA. Для його активації слід:

  • Відкрити BIOS, знайти параметр «SATA Controller» і поміняти його з Disabled на Enabled. Якщо ж параметр і так як описано в цьому статусі, значить, причина в іншому.
  • Додатково в настройках БІОС, в підрозділах «Advanced», «Integrated» або «Main» (назви відрізняються, виходячи з версії BIOS) знаходимо параметр «SATA Operation» або «SATA Type / Mode» і вибираємо режим дії контролера «AHCI».
  • При такому режимі бувають проблеми з інсталяцією ОС, тоді тимчасово міняємо його на «IDE», а по завершенню інсталяції знову встановлюємо «AHCI».

SSD диск не видно в BIOS

Якщо вказаний метод не приніс результату, скиньте настройки БІОС. Або спробуйте оновити його програмну частину до актуальної версії. Але цей варіант рекомендується робити тільки тим користувачам, у кого є спеціалізовані навички.

Нерідко причиною того, що SSD не визначається, виступає його неправильна заводська прошивка. Можна спробувати перепрошити пристрій самому, але при неправильних діях ви можете остаточно його «доламати». В ідеалі - просто поміняйте по гарантії, якщо диск новий, або віддайте в СЦ.

Пошкодження шлейфа або кабелю SSD

Так, ці механічні дефекти цілком можуть привести до помилки читання диска. І навіть якщо вони цілі, але накопичувач приєднаний неправильно, або просто недбало, в системі він не відобразиться.

Пошкодження шлейфа або кабелю SSD

Для твердотільних пристроїв застосовуються ті ж вузли, що і для вінчестерів з інтерфейсом SATA. І помилки, пов'язані з підключенням кабелю, випливають відповідні. Перевірте шлейф і кабель, що не відійшов чи якийсь із вузлів. А краще, знову-таки, довірте цей процес фахівцям.

Чому SSD не бачиться?

У SSD-дисках присутній мінімум механічних деталей. Однак фізичні несправності все одно мають місце бути. Найчастіше з ладу виходить головний контролер. В цьому випадку потрібно складний ремонт, оскільки модулі пам'яті, в яких зберігаються дані з диска, розташовані на тому ж самому елементі, що і контролер. Їх потрібно буде випоювати, зчитувати за допомогою спеціального обладнання і проводити ряд інших маніпуляцій. Справитися з цим можуть тільки професіонали.

Якщо ПК або ноутбук не бачить SSD диск, не зайвим буде перевірити блок живлення. І при його несправності поміняти диск через гарантію або віддати на перевірку в СЦ, оскільки самостійний ремонт блоку живлення в домашніх умовах виконати складно.

Вбудований накопичувач

Чому SSD не уявляється

Нюанс, який притаманний саме SSD-дисків. Буває, що твердотільний накопичувач не вдалося підключитися через SATA-інтерфейс, а використовується, як інтегрований в основний «залізо». Інструменти ОС його бачать, але в самому BIOS диск не видно. Такі диски застосовуються найчастіше, як службові, для роботи ОС, і нічого страшного в ситуації, що БІОС їх не бачить, немає. Оскільки, по суті, цей накопичувач і материнка являють собою єдине ціле.

Ми коротко перерахували основні причини дефектів SSD і варіанти їх вирішення. Головне завдання, незалежно від характеру поломки - оперативно і грамотно провести діагностику. А після неї - виконати ремонт. Намагайтеся довіряти ці процеси професійним майстрам, це дасть гарантовано позитивний результат.

Як зв'язатися

м. Київ,
вул. Бориспільська 12-В,
офіс 8 (код 8K)

063 075-93-03
099 095-14-04

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ   ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ Киев  ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ в Киеве

Восстановление данных Kiev Data Recovery

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ З УСІХ ВИДІВ НОСІЇВ