Що робити, коли ноутбук не бачить жорсткий диск
Якщо взяти реальну практичну статистику, найчастіше проблема, коли ноутбук не бачить жорсткий диск, пов'язана з механічним пошкодженням пристрою. Навіть найнадійніший девайс схильний фізичних дій. Наприклад, якщо його впустити на підлогу, монітор, клавіатура і материнська плата можуть залишитися цілими і працездатними, а жорсткий диск при цьому перестане функціонувати. Те ж саме стосується і вібрації. Під час екстреного гальмування або сильної качки в вагоні поїзда можуть пошкодитися окремі вузли вінчестера.
з 10:00 до 19:00
Сьогодні середня вартість жорсткого диска більш ніж доступна. Але буває так, що питання не стільки в самому вінчестері, скільки в інформації з нього. Тут постає питання - як відновити пошкоджений жорсткий диск? З такими питаннями в ідеалі варто звертатися до фахівців, інакше є ризик зробити щось неправильно і посилити проблеми. Якщо Вам потрібно провести відновлення даних з жорсткого диска ноутбука тоді Вам потрібно звернутися в наш сервіс Kiev Data Recovery на безкоштовну діагностику. Після діагностики ми зможемо надати всю детальну інформацію про несправності диска.
Чому ноутбук не бачить жорсткий диск?
Що стосується причин виходу з ладу, серед них також банальний перегрів обладнання. Любіть «серфить» в Інтернеті, лежачи на дивані? Або частенько дивитеся фільм через ноут, ставлячи його на м'яку поверхню? У цих та інших випадках погіршується прохідність холодного повітря, через що страждає вся система охолодження.
Згодом всередині корпусу ноутбука утворюється шар пилу. Швидше за все такого варто очікувати, якщо ви працюєте з пристроєм в приміщенні, яке рідко прибирається. Або навпаки - на відкритій місцевості, де з повітря в лептоп постійно потрапляють мікрочастинки. Намагайтеся, якщо користуєтеся ноутбуком на дачі, в парку або літніх майданчиках кафе, купувати такі пристрої, у яких є додатковий захист від зовнішніх факторів. Доведеться переплатити, але воно того варте.
ВАЖЛИВО: Якщо потрібно відновлення даних в Києві з жорсткого диска ноутбука або іншого носія - можете звернеться до нас за безкоштовною консультацією. Діагностика також безкоштовна.
Якщо ж справа все-таки дійшло до перегріву, вимкніть ноутбук, почекайте поки він трохи охолоне, і включіть за новою. Проблема залишилася? Значить, питання не в охолодженні, а щось інше. Про це далі.
Як побороти проблему, коли ноутбук не бачить жорсткий диск?
Різкі перепади напруги, відключення світла - ще одна часта причина виходу диска з ладу вінчестера ноутбука. У такій ситуації ОС змушена припиняти роботу в аварійному режимі, через що збиваються параметри на рівні не тільки Windows, але і BIOS.
Якщо диск не видно, операційна система теж навряд чи зможе зануритися. Коли ж на екрані висвічуються тести, і ви можете відкрити настройки CMOS, необхідно зрозуміти, чи видно диск в BIOS. Буває, що він відключений (випадковим чином) саме на цьому рівні. Тут треба буде просто поміняти положення «Викл» на «Увімкнути».
Неправильна конфігурація в BIOS - ще один варіант можливий дефект. Налаштування конфігурації бажано доручати професійним майстрам. Як варіант, можна спробувати повністю обнулити параметри BIOS і виконати перезавантаження. Якщо нюанс був саме в самому Біос, і після скидання налаштувань він зник, диск буде завантажуватися.
В окремих випадках доводиться міняти саму ОС. Або, знову-таки, робити відкат заводські налаштування. Не допомагає? Тоді встановіть нову операційну систему з завантажувального диска або флешки. Флешку з системою бажано завжди мати при собі, для сучасних ноутбуків вона банально зручніше, ніж диск, для якого на деяких моделях навіть немає спеціального пристрою введення.
В окремих випадках має сенс перевірити диспетчер пристроїв. Вимкніть роз'єм вінчестера, потім увімкніть комп'ютер і приберіть з диспетчера пристроїв все диски пам'яті. Підключіть диск заново і почекайте, поки він з'явиться в системі. Підтвердіть активацію нового обладнання. Якщо ж ОС не бачить пристрою, спробуйте примусовий пошук, через оновлення конфігурації.
Внутрішні поломки
Нечасто, але проблема може критися на рівні материнської плати. Конкретно - її південного або північного моста. На контролері можуть замкнутися або згоріти контакти. Такий дефект легко помітити візуально, розібравши комп'ютер і глянувши на головний плату. Усунути проблему в домашніх умовах досить складно, потрібен професійний інструмент і навички. Плюс сам принцип ремонту ноутбука більш складний, ніж у стаціонарних ПК. Оскільки більшість контактів створені не через роз'єми, а за допомогою пайки. І робота з ними в буквальному сенсі відбувається на більш тонкому рівні.
Якщо ви не чуєте звичного звуку під час завантаження комп'ютера і читанні диска, швидше за все, залипнули магнітні головки вінчестера. Постукати по корпусу тут не допоможе. Хіба що на час, а на наступний раз проблема знову дасть про себе знати і добре, якщо не посилиться, так, що пропаде важлива інформація. Віддайте диск в ремонт майстрам-фахівцям або купіть новий - в даному випадку це буде найкращим рішенням.
Статті по темі: