ПРАЦЮЄМО з понеділка по п'ятницю з 12:00 до 18:00

 

Типові несправності флешок, карт пам'яті

Накопичувачів на базі NAND-пам'яті безліч, але і причин виходу їх з ладу.

Для кращого розуміючи, всі типи несправностей я розіб'ю на п'ять груп:

  1. Логічні несправності;

  2. Механічні поломки;

  3. Пошкодження електричні та теплові;

  4. Збої в роботі контролера;

  5. Збої і знос flash пам'яті.

Бувають випадки, коли в одному накопичувачі одночасно може бути декілька несправностей.

 

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ

Kiev Data Recovery - програмне та апаратне відновлення 

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ   ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ Киев  ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ в Киеве

 

 

Замітка: для тих, хто не знає або призабув типове пристрій стандартних флешок (USB Flash drive), читайте статтю « Флешка - що всередині?»

Перейдемо від слів до справи. Розгляну кожну несправність більш глибоко, для кращого розуміючи, що має на увазі кожна з несправностей.

1. Першим в моєму списку стоїть логічні несправності в роботі накопичувача. На практиці така несправність видно неозброєним оком і легко діагностується. У таких ситуація потрібно звернеться в фахівцям, адже самостійні спроби можуть лише нашкодити, а відновлення інфрмації після форматування флешки  або логічного збою в лабораторії має всі шанси на успіх.

Логічна помилка флешки

Прояв проблеми:

До таких несправностей можна віднести форматування, видалення інформації, збій файлової системи (далі просто «ФС»). Перших дві проблеми може вирішити більшість фахівців комп'ютерної галузі, а ось збої в роботі файлової системи більш складне завдання і вимагає застосування спеціалізованого устаткування. Збої ФС зазвичай проявляються в помилках: «відтворити диск форматувати», ФС відображається як RAW, руйнування таблиць файлової системи.

Причини:

Серед головних причин подібних несправностей можна назвати «людський фактор», що має на увазі деструктивні дії користувачів (видалення інформації, форматування накопичувача), небезпечне витяг накопичувача.

2.   Механічні поломки .

Подібні «неприємності» найбільш часто стають жалюгідними для користувачів і часто проблеми люди створюють самі собі. Найбільш часто страждає USB інтерфейс накопичувача, корпус накопичувача. Найчастіше корпус флешок не досить добре захищений від сильних ударів (наступили ногою, переїхали машиною і т.п.), потрапляння води, «гра в футбол флешкою» та інші ситуації.

Фізичні пошкодження флешки

ВАЖЛИВО: в разі впливу на флешку води, особливо морський, НЕ В ЯКОМУ ВИПАДКИ НЕ потрібно вставляти флешку в USB порт, це може « ВБИТИ ВСЕ ДАНІ З накопичувачів ».

Після купання Переконливе прохання віднести накопичувач до фахівців для якісного промивання всіх контактів, деталей, роз'ємів без поспіху і передчасного підключення до ПК. Якщо дані для Вас ціни, тоді подбаєте про їх порятунок - зверніться Цві Kiev Data Recovery або аналогічні компанії.

У випадки виникнення фізичних проблем з флешкою, ми здійснимо всі необхідні маніпуляції по відновленню роботи, а також інформації на флешці (ремонтні роботи здійснюється тільки у випадку, якщо це можливо і виправдано).

 3.   Теплові, електричні пошкодження накопичувачів.

Погана, нестабільна робота імпульсних блоків живлення, а також розряди статики стають причиною виходу з ладу флешок. Крім нестабільного харчування і стрибків напруги (велика частина флешок харчуватися від напруги 3,3 В) причиною несправності може стати банальна економія і гонка за рублем компаній по виробництву Flash накопичувачів (здешевлення за рахунок спрощення електричної схеми та слабкий захист від перепадів напруги). Не потрібно забувати про «людський фактор», Який несе в собі багато небезпек для будь-якої електроніки. При підключенні USB порту на передній панелі до материнської плати, можуть переплутати полярність, що призводить до виходу з ладу флешки. Не варто забувати і про перегрів накопичувача через погану якість збірки або неякісних комплектуючих. В теорії чіп пам'яті витримує перегрів до 125ºС, але на практиці проблеми (кількість BAD секторів сильно зростає) починаються вже при 70 градусах.

епловие, електричні пошкодження накопичувачів

 4.   Збій в роботі контролера.

Подібні збої досить просто діагонстіровать по нексколькім ознаками. До найбільш поширених проявів подібних несправностей можна віднести варіанти:

  • Флешка не визначається (приклад читайте тут);

  • Накопичувач визначається, але з «нульовим розміром»;

  • Видає повідомлення "Вставте диск»;

  • Немає доступу до диска;

  • Диск призначений лише для читання.

У таких випадках флешку можна реанімувати за допомогою фірмових утиліт (під кожен тип контролера своя утиліта). Але якщо там є важливі дані, тоді про ремонт не може бути й мови. Відновлення даних з флешок від фахівців Kiev Data Recovery - це ідеальне співвідношення ціна-якість.

ВАЖЛИВО: Після перепрошивки контролера всі дані будуть безповоротно втрачені без можливості відновлення .
Збій в роботі контролера

Якщо робота флешки для Вас не категорична, але дані дуже важливі, тоді потрібно звертатися в сервісний центр по відновленню даних з флешок. У випадки збою контролера без спеціалізованого сервісу з професійним обладнанням не обійтися ніяк (Ми є сертифікованими користувачами програмно-апаратного комплексу - PC-3000 Flash). Якщо чіп пам'яті залишився робочим, значить, інформацію можна відновити в цілості й схоронності.

5.   Знос, збої NAND-пам'яті

Чіпи пам'яті - найнадійніша складова будь-якої флешки і відноситься до найбільш рідкісної несправності. Пам'ять флешок має одну неприємну особливість - обмежена кількість циклів до 100 тисяч циклів запису і до 10 тис. В дешевих накопичувачах. У випадки, коли кількість циклів підходить до свого кінця, флешка перестає читатися або пропадає доступ до даних (зростає кількість BAD секторів). Крім зносу осередків пам'яті можливий варіант фізичного пошкодження чіпів пам'яті (тріщина на корпусі, розлом, перегрів чіпів). У випадки зносу або збоїв пам'яті ремонт накопичувача неможливий, так як чіпи пам'яті - це основа будь-якого Flash накопичувача.

Знос, збої NAND-пам'яті

Щоб відновити інформацію необхідно застосовувати метод розбору накопичувача і демонтажу чіпів для подальшої обробки та вилучення образу накопичувача (призначені для користувача дані в такому вигляді як вони були до виходу з ладу флешки). З метою ознайомлення з технологією відновлення інформації на FLASH накопичувачах, почитайте нашу коротку статтю - « Методика відновлення файлів з флешки ».

Як зв'язатися

м. Київ,
вул. Бориспільська 12-В,
офіс 8 (код 8K)

063 075-93-03
099 095-14-04

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ   ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ Киев  ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ в Киеве

Восстановление данных Kiev Data Recovery

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ З УСІХ ВИДІВ НОСІЇВ