Відновлення даних після падіння зовнішнього диска

Зовнішні жорсткі диски дуже активно використовуються багатьма людьми і далеко не завжди експлуатацію накопичувача можна назвати акуратною. Багато людей чомусь вважають, що раз диск переносний, значить, він захищений від усього і йому не страшні падіння і удари. Але, це далеко не так. Вся справа в тому, що USB переносні накопичувачі є «захисну коробку», якою більше хочеться назвати чохлом і безпосередньо сам жорсткий диск. Сам диск тут використовується точно такий же, як в ноутбуках і комп'ютерах, що несе в собі всі стандартні «проблеми» накопичувачів з механічною частиною (вінчестери). Більшість зовнішніх диско з USB підключенням є «ноутбучний» жорсткий диск, в якому замість звичайного SATA підключення використовується вбудоване USB вхід для кабелю, який є інформаційним і кабель живлення в одному шнурі. На фото нижче можете побачити зовнішній диск WD My Passport Essential, після вилучення із заводської коробки. Як бачите - це точно такий же накопичувач, як варто в Вашому лептоп. У цій статті ми розглянемо, що потрібно робити, щоб відновити дані з зовнішнього диска після падіння або ударів. Тут будуть невеликі рекомендації і поради.

 

 

 

Як ви вже зрозуміли, зовнішній жорсткий не любить падінь, ударів, а також сильних вібрацій, як і диски в ноутбуках. Саме після такого до нас часто і звертаються наші клієнти з необхідністю відновити дані з впав зовнішнього жорсткого диска.

Зовнішній жорсткий диск всередині

Упав зовнішній жорсткий диск, що робити?

У нашу лабораторію Kiev Data Recovery (KDR), досить часто надходять запити на кшталт:

Після падіння жорсткий диск не визначається, як знімний диск. При цьому Віндовс «сигналізує» про підключення USB пристрою, але ніяких розділів немає.

Під час роботи наш зовнішній жорсткий диск впав на підлогу і не працює. Пробували підключати на різні комп'ютери, але ніде він не подає ознак життя. 

Як відновити дані з впав зовнішнього диска?

На диски записували черговий бекап домашнього фотоархіву і випадково скинули диск на підлогу. Висота була не велика, але тепер при підключенні бачиться знімний диск, але неможливо прочитати файли і папки. Дані дуже потрібні, але всі програми для відновлення даних «замислюються» і не читають папки з файлами - вибиває постійно помилку, що диск замінений або помилка доступу. Дуже потрібні дані з цього диска, так як там весь сімейний фотоархів.

Подібних історія і оповідань ми чуємо від своїх клієнтів практично щодня. Питання про те, що робити, якщо зовнішній жорсткий впав і перестав працювати, звучать надто часто, що і стало причиною написання цієї невеликої статті. Тут ми коротко опишемо, що можна робити в таких ситуаціях, а чого КАТЕГОРИЧНО робити ЗАБОРОНЕНО.

Зовнішній жорсткий диск впав - ознаки несправностей

  • Падіння жорсткого диска або зовнішнього в більшості випадків має приблизно один наслідок:
  • Диск перестає визначатися системою;
  • Зовнішній диск тріщить і видає сторонні звуки при роботі і при цьому не віддає дані;
  • Дані доступні з великими затримками при спробах звернення до папок чи файлів.

Якщо впав диск - що ЗАБОРОНЕНО робити

Якщо жорсткий диск після падіння не бачиться системою або файли і папки відкриваються з дуже великими затримками або навіть помилками - СТОП. Вимкніть диск через «Безпечне вилучення» і відключіть його від системи, щоб на нього не надходило харчування. Це потрібно робити для того, щоб не добити диски і обійтися малою кров'ю. У таких випадках самостійно провести відновлення даних після падіння USB диска не вийде. Вся справа в тому, що при падінні дуже велика ймовірність пошкодження блоку магнітних головок (БМГ) або навіть появи подряпин на поверхні «млинців» диска.

Жорсткі диски з несправністю «зовнішній диск впав і перестав працювати» надходять в нашу лабораторію ледь не кожен третій диск. І якщо подряпини і «запили» ще не з'явилися на поверхні млинців, після самостійних тривалих спроб витягнути такі важливі файли.

Накопичувач почав пищати, шарудіти, скреготати негайно вимкніть його від комп'ютера! І навіть якщо він визначився на нетривалий час, і ви змогли побачити каталоги або папки, не варто його катувати, відвезіть в лабораторію.

Жорсткий диск в лабораторії

Що можна робити, якщо впав жорсткий диск

Диск нормально визначається системою. Все папки і файли відкриваються нормально. Таке буває, але набагато рідше. У таких випадках ми дуже рекомендуємо оперативно зробити копію найважливіших файлів з такого диска і перевірити його на наявність битих секторів.

ВАЖЛИВО: Часто буває так, що диск після падіння нормально себе веде, але помітні зовсім невеликі уповільнення в роботі, але не критичні. В результаті люди думаю, що все добре і далі користуються диском, навіть не підозрюючи, що час виходу зовсім близько .

При цьому потрібно зважити всі за і проти і розуміти ризики, на які Ви йдете при спробах самостійно відновити дані з впав диска. У такому випадку вся відповідальність за збереження наявних там файлів цілком і повністю лягає на Ваші плечі.


Восстановление данных Kiev Data Recovery

м.Київ,
вул. Бориспільська 12-В,
офис 8 (код 8K)

тел: +38 (063) 075-93-03
тел: +38 (099) 095-14-04

mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


ПРИЄДНУЙТЕСЯ:

ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ   ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ Киев  ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ в Киеве