Як не втратити дані на зовнішньому диску
Переносні накопичувачі для зберігання даних вже давно перестали бути дивиною або чимось дуже дорогим. Саме з цієї причини зовнішні жорсткі диски зайняли не об'емлемую частина в житті багатьох людей. Сьогодні ж ми поговоримо про ключові поломки і неприємності, які можуть привести до втрати важливих файлів з USB HDD. Саме через USB підключаються зовнішні диски в 99% випадків. Рідко ще використовується Firewire і інші варіанти, але це більше поодинокі випадки ніж масовість.
Kiev Data Recovery - програмне та апаратне відновлення
Загалом, зовнішні диски є досить надійним джерелом для зберігання важ н их файлів, вести на ньому резервне копіювання і пої цьому мати дані під рукою навіть без наявності Інтернету. Але чому тоді в сервісні центри Kiev Data Recovery та подібні регулярно приносять саме переносні диски на відновлення даних? Відповідь буде не простим і не описати його одним рядком не вийде. Давайте коротко опишемо ситуації, коли варто звернути старанної увагу на стан Вашого диска і не упустити критичний момент.
Коли варто звернути увагу на зовнішній диск, щоб не втратити дані?
Тут ми опишемо лише найтиповіші і часті випадки, так як завжди є унікальні ситуації, але найчастіше все дуже банально і прозаїчно. На що ж варто звертати увагу при експлуатації переносного USB-диска ?
- Зовнішній диск не визначається комп'ютером з першого разу або довго «думає» перед тим як відобразиться серед інших дисків;
- Сторонні шуми при роботі накопичувача;
- USB кабель відходить від роз'єму на диску або бовтається;
- При підключенні до ПК операційна система видає повідомлення: «диск має помилки» і пропонує їх виправити, при цьому диск працює.
Це лише частина найпоширеніших ситуацій, коли зовнішній жорсткий диск ще працює, але вже з проблемами. Якщо щось подібне виникло у Вас - зробіть резервну копію на інший носій. Тягнути з цим не варто, так як тут час грає не на Вашу користь. Якщо ж накопичувач і зовсім перестав бачиться на ПК, тоді швидше за все буде потрібно звернеться вже до фахівців, де зможуть відновити дані з зовнішнього жорсткого диска з використанням спеціалізованих комплексів і програмних продуктів.
У яких випадках можна відновити дані з зовнішнього жорсткого диска?
Чи не правильна експлуатації переносних пристроїв, падіння, удари, відключення під час роботи часто призводить до виходу з ладу як звичайних HDD, так і зовнішніх дисків і флешок . Тепер давайте розглянемо, в яких же ситуаціях є шанси на відновлення даних з зовнішнього жорсткого диска того чи іншого виробництва. Якщо говорити конкретно про виробників, то особливості відновлення мають більшою мірою Western Digital і Toshiba , так як у цих брендів є моделі дисків для портативних пристроїв з вбудованим в плату USB, тоді як у інших виробників зовнішніх HDD використовуються звичайні жорсткі диски в парі з SATA to USB контролерами, які служать таким собі перехідником.
А тепер давайте перейдемо до ситуацій, коли дані можна відновити з зовнішнього диска?
- Зовнішній жорсткий диск Western Digital бачиться на ПК, як знімний диск і відображає модель пристрою, але при цьому дані не доступи, як і сам переносний диск не видно. Зазвичай це говорить про вихід з ладу USB контролера, який вбудований на платі накопичувача. При цьому у WD є вбудоване шифрування даних і проста заміна плати або подібні маніпуляції Вам не допоможуть, але не варто засмучуватися. У таких випадках у нас є кошти і ресурси для роботи з такими поломками. Сам диск навряд чи можна буде полагодити, але провести відновлення зовнішнього диска WD можна буде.
- Зовнішній диск відображається, як знімний диск без визначення моделі, а при спробі звернення до диска видає повідомлення «вставте диск» або подібні повідомлення.
- Накопичувач довго «думає» при підключенні, бачиться як диск, але при цьому при спробі відкрити будь-яку папку або файлів видає помилку читання або помилку CRC . Таке часто буває при больш му кількості не читаються секторів на диску (BAD сектора або повільно читаються сектора).
- При підключенні диск видає сторонні звуки (сильний писк, скрипить, тріщить) або чути, як диск починає крутитися, але через невеликий проміжок часу затихає. Така поведінка типово при проблемах в роботі Блоку Магнітних Головок (БМГ). Таке часто буває після падінь навіть з невеликої висоти, ударів або відключення під час читання або запису файлів.
- При підключенні диск бачиться, але при спробі відкрити накопичувач з'являється повідомлення, що диск необхідно відформатувати. Таке часто буває при збоях файлової системи, і при цьому файлова система бачиться, як жорсткий диск RAW.
Тут ми перерахували поширення історії, які виникають з переносними жорсткими дисками при їх експлуатації. Майже у всіх таких ситуаціях дані підлягають відновленню, і ми можемо Вам в цьому допомогти.
Статті по темі: