Жорсткий диск RAW

Зовнішні жорсткі диски часто потрапляють в наш сервіс KDR з завидно регулярністю. У більшості випадків накопичувачі потрапляють до нас після падінь або поломок механіки. Але сьогодні розмова піде про інше не менше частому випадку - жорсткий диск з RAW файлової системою і при цьому при підключенні до ПК операційна система видає повідомлення про необхідність відформатувати пристрій. Цього робити не можна, так як це може призвести до повної або часткової втрати наявних там файлів. Про послугу відновлення дисків після форматування ми вже писали. На цей раз поговоримо про несправності викликаної зміною, а по суті збоєм файлової системи диска.

 

Зовнішній жорсткий диск бачиться, як RAW

Такого поняття, як файлова система RAW насправді не існує. При збої рідної ФС відбувається руйнування структури, і операційна система пропонує виконати переформатування диска щоб відновити «зрозумілу» їй ФС. У таких випадках найважливіше не робити поспішних висновків не форматувати накопичувач, особливо Не робіть повне форматування або зміна ФС на іншу.

В даному кейсі мова піде про зовнішньому жорсткому диску WD My Passport на 1ТБ після відключення без безпечного вилучення. За словами клієнтки, вона завжди так робила і все було добре. Рівне до цього випадку.

Зовнішній жорсткий диск бачиться, як RAW

Діагностика диска з файловою системою RAW

При підключенні накопичувача до ПК з комплексом PC 3000 UDMA диск визначився з правильною моделлю і серійним номером. Але заковика тут в іншому - файлова система NTFS, яка там була має пошкодження структури, що не дозволяє отримати прямий доступ до наявних там файлів. А клієнту, як зазвичай потрібно відновити фотографії та відео з цього накопичувача, так як він використовувався як домашній фотоархів.

Для діагностики першому справою перевірили чи є на диски файли, для цього ми використовували HEX редактор (див. Скріншот нижче)

Діагностика диска з файловою системою RAW

Як видно на скріншоті на диску є інформація, записана в Хекса коді. Якби там не було файлів, то все було б заповнено FFFF 0000.

При перегляді інформації про розподіл диска засобами ОС Windows можна переконатися, що трансляція вірна і розділ бачиться обсяг в 1ТБ. Ось тільки файлову систему не NTFS, як повинно бути, а RAW.

Відновлення даних з жорсткого диска RAW

Відновлення даних з жорсткого диска RAW

Для відновлення інформації з зовнішнього диска з битою файлової системою (RAW), ми використовуємо засоби програмно апаратного комплексу PC 3000 UDMA з підключенням в штатний USB порт ПК.

Створили нове завдання і вибрали в якості джерела - зовнішній диск з якого потрібно дістати файли.

Нове завдання з відновлення даних

Так, як жорсткий диск RAW то нам потрібно виконати реконструкцію файлової системи і виконати подальше копіюванні клієнтських даних на інший носій.

Для цього є відмінний інструмент - Аналіз файлової системи, який дозволяє виконати пошук частинок оригінальної файлової системи і побудувати віртуальну ФС з нашими даними.

Але перед цим перевіримо в порядку чи наш Boot сектор диска, адже буває так, що збій файлової системи може бути викликаний наявністю великої кількості битих секторів. Дуже часто з часом можуть з'являються BAD-и в службовій зоні що призводить до проблем з експлуатацією диска.

В даному випадку зі служебкі все в порядку і Бедов практично немає (буквально парочку, але вони не критичні).

Перевірка Boot жорсткого диска

Давайте до суті

По суті у нас в випадках, коли жорсткий диск бачиться, як RAW або був відформатований ми користуємося двома інструментами:

  • Аналіз файлової системи;
  • Чорнове відновлення;

Іноді ще потрібно виконати пошук частинок файлових систем на той випадок, якщо ФС сильно побита.

В даному випадку збій NTFS був не критичним і аналіз цілісності ФС дозволив досить швидко виконати реконструкцію віртуальної файлової системи. Це дозволило отримати повноцінну ієрархію папок і файлів з оригінальними іменами.

Підсумки відновлення даних на зовнішньому диску RAW

Тепер прийшов через підвести підсумки робіт з зовнішнім HDD потім не коректного відключення. Незважаючи на що багато пишуть, що можна не звертати увагу на безпечне вилучення - не варто вірити в це на всі 100%. На практиці в 90% випадків у Вас нічого поганого не станеться до одного вдалого моменту, які стане сумним.

відновлення даних на зовнішньому диску RAW

В даному випадку відновлення даних з зовнішнього диска WD My Passport пройшло успішно. Збою файлової системи NTFS виявився не критичним і даними вдалося відновити в повному обсязі. Дані були успішно видана задоволеною клієнтці. На цьому у нас на сьогодні все.

Також такі проблеми часто трапляються і з USB накопичувачами. Дізнатися про відновлення даних флешки RAW, як і вартість робіт по відновленню файлів.


Восстановление данных Kiev Data Recovery

м.Київ,
вул. Бориспільська 12-В,
офис 8 (код 8K)

тел: +38 (063) 075-93-03
тел: +38 (099) 095-14-04

mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


ПРИЄДНУЙТЕСЯ:

ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ   ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ Киев  ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ в Киеве