ПРАЦЮЄМО з понеділка по п'ятницю з 12:00 до 19:00

 

Відновлення даних з SSD Apple MacBook Air 2012 у Києві

Останнім часом до нас зачастили диски від старих макбуків – мабуть, їхній час вийшов, оскільки найчастіше приносять SSD від Apple MacBook 2012-2016 років випуску. А твердотільні диски з таким стажем вже зазвичай доживають свої дні і виходять з ладу забираючи важливі файли. У цьому кейсі нашого сервісного центру Kyiv Data Recovery коротко розповімо про те, як ми проводимо відновлення даних з SSD Apple MacBook Air 2012.

Діагностика та підключення SSD

Для діагностики ми використовуємо ПАК PC-3000 UDMA+SSD та спеціальний перехідник на SATA-вихід, тому що у всіх Apple ноутбуках використовуються специфічні диски зі своїми роз'ємами підключення. Диск у такому вигляді підключається до порту комплексу для первинної діагностики та перевірки стану накопичувача.

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ

Kiev Data Recovery - програмне та апаратне відновлення 

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ   ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ Киев  ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ в Киеве

 

На фото можете побачити встановлений SSD Apple MacBook Air 2012 на такій платі-перехіднику.

Відновлення даних з SSD Apple MacBook Air 2012
Відновлення даних з SSD Apple MacBook Air 2012

Перове підключення диска до комплексу

Після підключення та подачі живлення диск перебуває в стані – BYSY, що в перекладі «людською» мовою перекладається, як «диск постійно чимось зайнятий». Щоб вивісити диск з цього стану, нам необхідно перевести його технологічний режим, для цього проводиться замикання певних контактів до подачі на диск живлення (на фото нижче).

відновлення даних SSD Apple MacBook Air 2012
відновлення даних SSD Apple MacBook Air 2012

Після подачі живлення із замиканням технологічних контактів диск завантажується, але без паспортних даних (не відображається модель, серійник, об'єм). Це типова ситуація для дисків цих років, так як найчастіше у них вже дуже зношена пам'ять і «злітає транслятор», а без трансляції диск нічого нам віддати не може. З цієї причини далі з диском будемо працювати спеціалізованою утилітою та будемо проводити складання транслятора для подальшої можливості відновлення даних із SSD Apple MacBook Air 2012.

Відновлення даних з SSD Apple MacBook Air 2012 – етап складання транслятора

Так як ці диски носять більш-менш регулярно, то я вже знаю якою утилітою працювати з ними, а саме це SSD Samsung сімейства Samsung 470 Series на контролері Samsung S3C29MAX01-Y340.

Відновлення даних з SSD Apple MacBook Air 2012 – етап складання транслятора
Відновлення даних з SSD Apple MacBook Air 2012 – етап складання транслятора

Після цього необхідно вибрати відповідний завантажувач прошивки (фото нижче), тому що без цього ми не зможемо приступити до наступного важливого етапу робіт з відновлення даних з SSD macbook .

відновлення даних з SSD macbook
відновлення даних з SSD macbook

Після вибору потрібного завантажувача відбудеться процес збору інформації про стан диска, прошивки та ще деякі технічні речі, які простому користувачеві і знати не потрібно. Просто знайте приблизно як це виглядає для розуміння загальної картини.

Як відбувається відновлення SSD Apple MacBook Air 2012
Як відбувається відновлення SSD Apple MacBook Air 2012

Складання транслятора на SSD Samsung 470 Series

Після низки підготовчих робіт настала черга відновлення віртуального транслятора диска, щоб у нас вдалося отримати доступ до зони ssd.

На фото нижче наведені скріншоти процесу збирання транслятора. Цей процес у цьому випадку тривав близько 15-20 хвилин на досить потужному комп'ютері.

Відновлення даних із SSD Macbook
Відновлення даних із SSD Macbook

Після рядка «Тест завершено» транслятор зібрано і можна переходити до наступного етапу – посекторна віднімання даних диска в образ для подальшого аналізу файлової системи та отримання необхідних файлів.

вичитування даних з ssd macbook air
вичитування даних з ssd macbook air

Відновлення даних з SSD Macbook Air 2012 – етап вичитування даних

Процедура вичитування даних користувача ведеться у спеціалізованому програмному забезпеченні Data Extractor. У даному кейсі не буде скріншотів з етапу вичитування файлів, оскільки клієнт не дав дозвіл на зйомку цієї частини роботи. Для загального розуміння - вся процедура вичитування даних з SSD на 128 Гб тривало більше 6 діб, і ще більше 5 днів пішло на перечитування битих секторів диска. При цьому всім вдалося отримати далеко не всі критично важливі для клієнта файли. В усьому виною – дуже сильне зношування пам'яті без можливості перечитування битих секторів. На жаль, але на ssd, які тривалий час були в експлуатації - це часте явище.

 

Як зв'язатися

м. Київ,
вул. Бориспільська 12-В,
офіс 8 (код 8K)

063 075-93-03
099 095-14-04

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ   ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ Киев  ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ в Киеве

Восстановление данных Kiev Data Recovery

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ З УСІХ ВИДІВ НОСІЇВ