Флешка - що всередині?
USB flash disk, вона ж флешка, «флеха» - пристрій, яке побудоване на базі флеш-чіпів NAND. Все сучасний флешки мають схожу структуру і принцип роботи. Всілякі флешки стали невід'ємною частиною багатьох користувачів. Завдяки малим розмірам і великому обсягу накопичувача USB flash drive отримали велику популярність.
Ми звикли до великої різноманітності дизайну флешок від мініатюрних і дизайнерський до простеньких прямокутних, але всі вони мають практично ідентичний складові який неозброєним оком не побачити. Відновлення даних з флешки завжди ралистичности, адже головне провести діагностику, що визначити ступінь несправності і можливість відновити інформацію.
На фото вид середньостатистичної флешки:
А ось так вигладить накопичувач без корпусу:
На цій фотографії представлений накопичувач .... об'ємом 4 Гб без корпусу. Всі флеш накопичувачі складаються з декількох складових:
- Друкована плата;
- Стабілізатор напруги;
- контролер;
- Чіп пам'яті (1-2 шт.);
- USB інтерфейс.
Тепер, розглянемо типові проблеми, які можуть виникнути з флешкою (логічні проблеми в цій статті не розглядаються). Прочитати про реально Відновлення можна в статті " Відновлення даних з флешки Canyon 8 Гб ".
з 10:00 до 19:00
Почну, мабуть, з розгляду найбільш частих несправностей:
Контролер - мікросхема управління пам'яттю флешки і передачі даних. У ній зберігаються інформація про тип мікросхеми пам'яті, виробника, а також інша службова інформація необхідна для функціонування накопичувача. Збій контролера супроводжується великим переліком симптомів, серед яких бувають як, серйозні (флешка не визначається, нульовий розмір, невірне визначення накопичувача), так і не прості (накопичувач видає помилку «відтворити диск форматувати» і просить форматування). Аналогічна ситуація буває і з картами пам'яті з фотоапаратів. Ось тут є відмінна стаття з фотографіями виполнененого замовлення з карти пам'яті SDHC 32gb Kingston Class 10 .
USB роз'єм. З ним, в основному, відбуваються механічні несправності, отримані в результаті падінь, ударів. Бувають і випадки, коли в справу вступає заводський брак, але таке буває вкрай рідко і, в основному, у підроблених накопичувачів. Головним симптомом можна вважати відсутність підключення флешки або нестабільної роботи.
Стабілізатор - конвертує і стабілізує напруга, що надходить від комп'ютера на флешку. Симптомом несправності вважається: накопичувач не визначається в системі або визначається як непізнане пристрій.
Мікросхема пам'яті - тут «реально» зберігаються Ваші дані. Це найцінніший компонент будь-якого flash накопичувача, якщо необхідно саме відновлення даних з флешки. Проблеми з чіпом можуть бути різні, але в основному, це нечитабельним сектора (BAD блоки), або механічні пошкодження чіпа пам'яті або впливу високих температур або води.
Якщо з вашим накопичувачем сталося нещастя і дані стали недоступні - звертайтеся, Kiev Data Recovery врятує ваші дані.
Статті по темі: