Папки стали ярликами на флешці

У цій статті я хочу розповісти про випадок, коли все папки  на  флешці стали ярликами. Таке відбувається через дії вірусів. Несправності в результаті яких немає доступу до даних на флешці досить багато, і кожна з них має свої діагнози і свої методи вирішення.

Багато хто з нас користуються різними флешками, картами пам'яті для роботи, розваги, зберігання фотоархівів і т.д. Найчастіше на флеш накопичувачах зберігається не дуже важлива інформація, але бувають випадки, коли дані в єдиному екземплярі, а флешка перестає працювати. Відновлення даних з флешки достатньо не тривіальна задача і вирішити її нахрапом не вийти.

Розповім коротку історію звернення одного з наших клієнтів.

З слів клієнта:

Був в гостях у друзів в Одесі, де йому на флешку скинули фотографії та відео з весілля. Після цього флешкою ​​більше не користувалися. Приїхавши додому вставили накопичувач в комп'ютер без антивірусу, подивилися фотки, скопіювали туди пару татусів.

всі папки на флешці стали ярликами

 

Замітка: На 80% в момент копіювання папок з файлами з комп'ютера без антивіруса занесли вірус. Вірус «зробив» так, що папки стали ярликами.

Після використання флешки на зараженому комп'ютері була виявлена ​​проблема, описана вище. Виходить наступна картина - диск вставили в ноутбук, де все папки бачаться, як ярлики без можливості відкриття і просмотру. Клієнт не розгубився і почав перевірку флешки на віруси антивірусом Dr.Web. Під час перевірки було виявлено вірус і благополучно видалений, але на цьому все не закінчилося і папки, як і раніше, залишилися ярликами. Клієнт недовго думаючи звернувся в наш сервісний центр по відновленню даних.

 

 

 

Замовлення було виконано на наступний день, завдяки спеціальному скрипту після обробки, яким все папки знову стали доступні. Клієнт пішов щасливий і задоволений. .

"Лікування" проблемми папки на флешці стали ярликами

За своєю суттю даний вірус змінює атрибути всіх папок. Щоб позбутися від такої проблемми потрібно виконати кілька нескладних дій. Перший справою, потрібно перестраховатся, адже дані нам важливі. Щоб уберегти себе від непоправного,  робимо посекторного копію нашої флешки (як це зробити знайти не складно в пошуковику). Після цього настав час з'ясувати, де ж наш вірус знаходиться на флешці і позбутися від нього. Для цього ми можемо обійтися без антивіруса і самостійно з'ясувати в якому файлі знаходиться вірус (зазвичай це траян Backdoor.win32.ruskill).

Щоб з'ясувати, у чому полягає "злісний вірус", нам прийдеться переглянути «Властивості» кожного ярлика. Нас цікавить не самі властивості ярлика, а саме непримітна вкладка «Об'єкт», де і буде прописаний шлях, по якому знаходиться сам файл вірусу. Шлях, по якому знаходиться вірус, може бути досить довгим, так що не лякайтеся. Після того, як виявили всі осередки вірусу (їх може бути декілька), потрібно видалити файли вірусів. Видаливши файли вірусу не зайвим буде перевірити профіль поточного користувача на віруси (підійде будь-який антивірус з актуальними вірусними базами).
Наступним важливим кроком буде повернення наших папок до звичного вигляду. Найпростіший спосіб, який не вимагає від користувача особливих навичок - це скористатися вже написаним скриптом, який в лічені секунди дозволяє повернути звичний вигляд папок на диску і позбавить Вас від проблеми, коли всі папки стали ярликами.
За посиланням нижче можете завантажити скрипт з назвою clear_by_parasjuk.bat. Після того, як скачаєте потрібно просто скопіювати файл на флешку з вірусом і подвійним клацанням мишки запустити його.
ВАЖЛИВО: скачаний файл потрібно запускати саме із зараженою флешки, інакше нічого у Вас не вийде.
Є й більш складні способи, але вони вимагають певних навичок по використанню ПК (командний рядок, файлові менеджери, такі як Total Commander, Norton Commander і т.п.).
На цьому моя стаття добігає кінця.


Восстановление данных Kiev Data Recovery

м.Київ,
вул. Бориспільська 12-В,
офис 8 (код 8K)

тел: +38 (063) 075-93-03
тел: +38 (099) 095-14-04

mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


ПРИЄДНУЙТЕСЯ:

ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ   ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ Киев  ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ в Киеве