ПРАЦЮЄМО з понеділка по п'ятницю з 12:00 до 18:00

 

Поширені типи корпусів мікросхем пам'яті

Кількість різноманітних флешок та карт пам'яті дуже велике, але все ж всі вони схожі між собою. І так, хочу представити Вам типи найпопулярніших чіпів пам'яті, які використовуються в сучасних Flash накопичувачів. У статті сайта Київ Дата Рековері я не буду перераховувати всі чіпи пам'яті (маю на увазі маркування і ідентифікатори чіпів). Стаття носить чисто інформативну навантаження, для розуміння різновидів типів корпусу ІМС.

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ

Kiev Data Recovery - програмне та апаратне відновлення 

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ   ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ Киев  ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ в Киеве

 

Почну з найпопулярніших чіпів пам'яті, які найчастіше я зустрічаю в своїй роботі.

TSOP48  - дуже поширений тип корпусу Flash пам'яті. Такі чіпи в основному зустрічаються в флешках, картах пам'яті, SSD. Для читання дампов я використовую PC 3000 Flash Reader v.3.0 (був проведений апгрейд в травні 2014 року).

TSOP48 чіп пам'яті

На фото нижче можете побачити чіп пам'яті в зчитувачі.

TSOP48 чіп пам'яті в Flash рідері

LGA-52 (14x18mm). Такі мікросхеми зустрічаються в основному в UFD (флешки невеликих розмірів, захищені флешки), картах пам'яті, а також SSD. Для роботи з такими чіпами я використовую спеціальний адаптер.

LGA-52 (14x18mm) чіп пам'яті з двох сторін

LGA-52 (11x14mm). Ці мікросхеми зустрічаються в основному в флешках і картах пам'яті. По суті це так я ж мікросхема, як і попередня. На сьогоднішній день трапляється не часто. Для роботи з ними використовується адаптер аналогічний попередньому.

LGA-52 (11x14mm)

Адаптери для прямої роботи з чіпамяті пам'яті в корпусах  LGA-52 для розмірів 14Х18 і 11х14 мм практично нічим не відрізняються, за винятком разници в пару міліметрів. Для візуальної оцінки надаю фотографію адаптера для чіпів розміром в 14Х18 мм (на фото нижче).

Адаптер для чіпів пам'яті в корпусі lga-52 14x18 mm

BGA 152 pin  - мікросхеми SanDisk, зустрічаються в основному в UFD, картах пам'яті, SSD. З'явилися відносно недавно. Зараз регулярно почали з'являтися в Compact Flash з високою швидкістю запису. Вичитування дампов з них поки проблематично, але в найближчі місяці з'явитися адаптер для зчитування таких мікросхем пам'яті.

BGA 152 pin

BGA 152 pin (synchr. NAND)  - мікросхеми Samsung, зустрічаються в основному в SSD дисках.

BGA 152 pin (synchr. NAND)

BGA-100 застосовуються в деяких флешка і на SSD. Трапляються такі ІМС на практиці ну дуже рідко.

 BGA-100

Є ще парочка різновидів корпусів чіпів пам'яті, але писати про них немає особливого сенсу, так як вони трапляються вкрай рідко.

PS: З урахуванням того, що на сьогоднішній день метод випоювання ІМС і зчитування на рідері не має особливого сенсу, так уже є можливість працювати без розпаювання накопичувача. Про роботу з SSD в технологічному режимі я напишу пізніше.

Як зв'язатися

м. Київ,
вул. Бориспільська 12-В,
офіс 8 (код 8K)

063 075-93-03
099 095-14-04

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ   ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ Киев  ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ в Киеве

Восстановление данных Kiev Data Recovery

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ З УСІХ ВИДІВ НОСІЇВ