ПРАЦЮЄМО з понеділка по п'ятницю з 12:00 до 18:00

 

 • Головна
 • САМОСТІЙНА ДІАГНОСТИКА SSD ДИСКА

Самостійна діагностика SSD диска

Про переваги твердотільних накопичувачів говорилося вже не раз. Серед них і швидкість роботи, і стабільність, і економія енергії і багато інших чинників. Однак є у них і свої мінуси, наприклад, несподіваний вихід з ладу, викликане тією чи іншою причиною. Давайте ж сьогодні поговоримо, як самостійно проводиться діагностика SSD в домашніх умовах.

Щоб уникнути подібних ситуацій, необхідна правильна і своєчасна діагностика SSD. Вона ж виконується і тоді, коли диск уже фактично вийшов з ладу, щоб зрозуміти конкретну причину поломки. 

Якщо ж Вам потрібно саме відновлення SSD диска і даних на ньому, тоді можете сміливо звертатися до нас за безкоштовною консультацією або діагностикою.

Самостійна діагностика SSD: список дій

Якщо пристрій видає сторонні звуки - значить, в ньому щось не так. Але це стосується лише поступово застарілих «хардов». SSD рідко проявляють нестандартні шуми внаслідок своїх дефектів. Щоб діагностика була виконана правильно, потрібно використовувати спеціальне програмне забезпечення. Таким є програми CrystalDiskMark для Windows і Smart Reporter Lite для MacOS.

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ

Kiev Data Recovery - програмне та апаратне відновлення 

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ   ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ Киев  ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ в Киеве

 

За посиланнями ви можете:

Завантажити CrystalDiskMark для Windows - crystalmark.info/en/download/
Завантажити Smart Reporter Lite для MacOS - www.corecode.io/smartreporter_lite/

Обидва варіанти представлені у вільному доступі.

Самостійна діагностика SSD: список дій

Що стосується інших характерних ознак того, що SSD знаходиться в неналежному стані, серед них варто виділити:

1. Помилки через BAD-секторів

 Самостійна діагностика SSD

Пошкоджені блоки є і у SSD теж. Як правило, вони виникають, якщо комп'ютер пробує вважати або записати файл, але на це йде дуже великий часовий проміжок, а в підсумку все одно видається помилка.

Стандартні ознаки поганих блоків:

 • Система не може зберегти файл або прочитати його.
 • Комп'ютера або файлової системи потрібно ремонт.
 • Включені програми виснуть і (або) аварійно завершують роботу.
 • Регулярні помилки при зміні місця розташування файлу.
 • Істотно сповільнюється швидкість роботи, зокрема, з великими файлами.

Знайшли якийсь із перерахованих «симптомів»? Значить, відразу запускайте потрібну (зі згаданих раніше) утиліт і сканувати диск на предмет фізичних помилок. Якщо такі виявляться, створюйте резервні копії даних і вирішуйте питання з ремонтом, або заміною SSD.

Як софта для перевірки диска також можна використовувати сервіс Hard Disk Sentinel (доступний для Windows і для Linux).

2. Комп'ютер не може зчитувати і записувати дані

Bad-блоки можуть негативно впливати на файли в таких варіантах:

 • Система знаходить проблемний сектор при збереженні файлів на диск і каже, що запис неможливий.
 • Система знаходить проблемний сектор вже після запису файлів, через що в подальшому не може їх прочитати.

При першому випадку, оскільки дані не записані в принципі, вони не були пошкоджені. Тоді як у другій ситуації знадобиться їх відновлення. Адже по суті bad-блоки передбачають, що вся інформація, в них потрапила, з цього моменту зникає повністю.

3. Потрібно відновлювати файлову систему

 Комп'ютер не може зчитувати і записувати дані

Пам'ятайте, що вам висвічувалося схоже повідомлення про помилку на моніторі? В окремих випадках це може статися, якщо ви некоректно вимкніть ПК. Але іноді подібна помилка видається при виникненні пошкоджених секторів або поломок роз'єму.

Тут, правда, є прості варіанти вирішення проблеми. Більшість версій сучасних ОС мають інтегрованими сервісами для «реанімації» файлової системи. І, як правило, самі пропонують активувати потрібний інструмент. Все, що вам треба буде зробити - дотримуватися покрокову інструкцію, висвічується на екрані. Майте на увазі, що процес відновлення файлової системи може призвести до втрати окремих файлів. Які теж доведеться відновлювати. Але якщо ви регулярно створюєте резервну копію даних (що ми рекомендуємо робити), ця проблема вас не торкнеться.

4. Регулярні збої в процесі завантаження

Коли ваш ПК із завидною регулярністю показує збій в процесі завантаження, і при цьому працює при декількох натисканнях кнопки скидання, проблема також може критися в накопичувачі. Знову-таки, рекомендуємо сформувати резервну копію файлів. Після чого - виконати форматування диска і переустановлення операційної системи.

Регулярні збої в процесі завантаження

5. Діагностика SSD, режим «Тільки читання»

Буває, що пристрій не здатний записувати інформацію, а є тільки для читання. В цьому випадку SSD потрібно підключити до будь-якого комп'ютера в форматі зовнішнього або запасного носія. Важливо: ОС потрібно довантажувати з іншого (основного диска). При відсутності непереборних дефектів система побачить носій, а ви зможете скопіювати файли з нього в інше джерело, перш ніж вони не пропали повністю.

Діагностика SSD, режим «Тільки читання»

Як зробити, щоб SSD прослужив довше

Якщо ваш пристрій виробило практично весь свій ресурс, рекомендуємо задатися питанням про придбання нового. Але при цьому дотримуватися кількох простих рекомендацій по продовженню «життя» використовуваного диска. А саме:

 • Не допускайте перегріву і в цілому - контакту приводу з високими температурами. Слідкуйте, щоб був виправлений кулер вашого ПК.
 • Намагайтеся нівелювати ризик різкого стрибка електроенергії.
 • Видаліть все непотрібне з диска, щоб по максимуму звільнити на ньому місце. Це допоможе системі перемістити файли з пошкоджених ділянок в вільні блоки.

Діагностика SSD - наше все. Не забувайте про «профілактиці» - перевіряйте диск на предмет дефектів регулярно. Це дозволить швидко зреагувати на виникнення будь-якої несправності. Більше інформації можете на нашому сайті сервісу Kiev Data Recovery .

Як зв'язатися

м. Київ,
вул. Бориспільська 12-В,
офіс 8 (код 8K)

063 075-93-03
099 095-14-04

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ   ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ Киев  ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ в Киеве

Восстановление данных Kiev Data Recovery

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ З УСІХ ВИДІВ НОСІЇВ