Не бачиться зовнішній жорсткий диск - що робити?
Комп'ютер не бачить зовнішній жорсткий диск. Проблема? Так, проте цілком вирішувана. Знімні HDD стрімко завойовують ринок, на сьогодні навіть мініатюрне за своїми розмірами пристрій може вміщати до 2-х і більше терабайт інформації. Як діяти, якщо виникли проблеми в роботі девайса, і звідки вони, власне, беруться - давайте розбиратися.
з 10:00 до 19:00
Якшщо не відображається зовнішній жорсткий диск. Розбираємося в нюансах і усуваємо проблему
Є два основних типи помилок: на програмному та фізичному рівні. Перші виникають внаслідок конфліктів програмних складових. Тоді як фізичні дефекти - це поломки тіла накопичувача, шнурів підключення, або знос пристрою, як такої.
Відразу хочемо попередити, що ця стаття несе в собі чисто консультаціооную і інформаціоонную підтримку. Якщо на переносному жорсткому диску є важливі дані - не ризикуйте ними. Звертайтеся за професійною допомогою в наш сервіс Kiev Data Recovery. Детальніше про відновлення даних USB HDD тут.
Фізичні пошкодження зовнішніх дисків
Для початку нам потрібно переконатися, чому саме комп'ютер не бачить зовнішній жорсткий диск і чи є ця помилка програмним збоєм. Тобто зрозуміти, що проблема не носить фізичний характер. Перевіряємо корпус і дроти на цілісність. Нерідко проблема з відображенням диска може бути викликана банальним пошкодженням шнура. На окремих моделях можуть бути встановлені спеціальні кнопки харчування, які, природно, повинні бути включені.
Погляньте на світлодіодний індикатор, він повинен почати горіти (або блимати), якщо пристрій функціонує без помилок. В іншому випадку, швидше за все, є проблема з якоюсь зі складових USB (кабель, порт). Іноді дефект може критися в головному контролері. Диск можна підключити безпосередньо, розкривши корпус. Але це актуально здійснювати лише в тому випадку, якщо відсутня важлива для вас інформація
Чи не індикаторами єдиними. Після активації диска ви повинні почути характерний шум, а також звуки рухів усередині пристрою (злегка помітне шипіння). Тут важливо не переплутати ці звуки з шумами сторонніми - сильними клацанням, постукуваннями і т.п., що навпроти, свідчить про наявність проблеми механічної частини HDD.
Окремо огляньте USB-порти і USB-хаби (пристрої для збільшення числа портів). Обов'язково підключіть свій HDD до іншого ПК. Якщо є проблеми з відображенням, значить, потрібно точно визначити фізичну причину поломки. Але коли диск на іншому пристрої відображається коректно, значить, має місце програмний дефект. Про усунення таких ми і поговоримо.
Недолік харчування зовнішнього HDD
Подібний нюанс також може бути причиною проблем в роботі диска. Найчастіше недолік зустрічається, коли для декількох пристроїв використовується один і той же USB-порт. При нестачі харчування HDD якийсь час може бути видно нормально, але зберегти на нього щось або відкрити файл з диска буде неможливо (система почне жорстко гальмувати, або диск стане нечитабельним).
Як усунути дефект? Тут вам допоможе стандартний Y-подібний кабель. З ним диск можна буде під'єднати до 2-м окремим портам.
Система не бачить новий HDD
Якщо не працює зовнішній диск, який ви вперше під'єднали до ПК або лептопу, потрібно виконати наступне:
- Відкриваємо вкладку Керування комп'ютером (в Панелі управління);
- Зліва вибираємо меню - Управління дисками;
На екрані повинен відобразитися список всіх дисків, які виявлені Windows. Буває так, що не видно зовнішній жорсткий диск з огляду на те, що він отримає некоректне буквене позначення. Її слід відредагувати.
Увага! Всі дані при цьому процесі на диску (HDD) будуть видалені! Будьте уважні.
Кількома по потрібного пристрою ПКМ і тиснемо на «Змінити букву диска». Встановлюємо таку, щоб вона не дублювала ті букви, що вже є в системі.
Неполадки файлової системи
Чи не відображається жорсткий диск і при цьому ви бачите темну смугу над значком і напис (Не розподілений »? Таке часто зустрічається у нових, недавно куплених носіїв. Для вирішення питання нам потрібно вибирати рядок« створити простий том »в контекстному меню. Якщо потрібно буде вказати різновид файлової системи, вибирайте NTFS. Розмір тому залишайте той, що пропонується за замовчуванням.
Важливо: таким способом ви форматуєте диск, для того щоб він був видний в ОС. Оскільки Windows може не бачити пристрій саме через те, що не було проведено форматування. Але майте на увазі, що вся інформація з HDD буде стерта.
Проблема з драйверами
Іноді не видно зовнішній жорсткий диск, але лише на окремому ПК. На інших же пристроях (телевізор, ПК та ін.) Аналогічних проблем не спостерігається. Тут, швидше за все, нюанс полягає або в самій ОС, або в драйверах системи. Далеко не всі версії Windows, особливо 7 і 8, які на сьогодні не підтримуються компанією-розробником, можуть встановити необхідні драйвера самостійно. Щоб правильно виявити, а потім - успішно усунути проблему, рекомендуємо виконати такі операції:
- Переконатися в тому, що USB-вихід працює справно. Спробуйте підключити до комп'ютера який-небудь інший девайс - фотоапарат, смартфон, флешку і т.п. Якщо пристрій визначається успішно, цей варіант відкидаємо.
- Відкрийте Диспетчер пристроїв і зайдіть в дві вкладки (додаткові пристрої і носії пам'яті). При відсутності драйвера ви побачите про це повідомлення в меню. В такому випадку діяти можна декількома способами:
- Оновити конфігурацію устаткування (в меню буде однойменна команда). Система виконає автоматичний пошук і установку драйверів;
- Знайти драйвери самостійно, за допомогою відповідних утиліт;
- Виявити драйвер можна за кодом оснащення (VIP, PID). Це варіант для більш просунутих користувачів, яким присвячена окрема стаття;
- Перевстановити систему, встановивши таку версію, яка буде регулярно оновлювати потрібні драйвера.
Чи не працює зовнішній диск, який раніше вже використовувався
Отже, пристрій ні з того, ні з сього перестало відображатися, хоча раніше з ним проблем не спостерігалося. Ваші дії:
- Заходимо в меню управління дисками (про нього було вище) і за аналогією міняємо буквеної позначення. Якщо на просторі HDD створювали свіжі розділи, це потрібно зробити в обов'язковому порядку.
- Скануємо носій на предмет виявлення вірусом. Шкідливі програми можуть блокувати функцію відображення диска.
- Відкриваємо список пристроїв і перевіряємо, чи коректно вони відображаються. Якщо поруч із позначкою присутні сторонні символи (знак оклику та ін.), Значить, є та чи інша помилка. В ідеалі варто заново проинсталлировать драйвера на USB-контролер.
- Повністю перебиваємо систему (в крайньому випадку). Але перш ніж це робити, бажано переконатися, що диск не працює в принципі, навіть на інших пристроях.
Додатково можна просканувати реєстр і список програм, прискоривши їх роботу. І видалити з ПК все непотрібні файли.
ВАЖЛИВО: якщо на зовнішньому диску є важлива для Вас інформація - не робіть ніяких дій самостійно, так як це може сильно ускладнити ситуацію і можна втратити дані.
У дисках, що раніше були відформатовані, але не відображаються системою, розділеного ділянку (як варіант - файлова система формату RAW ) з'являється через:
- Некоректного відключення пристрою від USB-порту. Наприклад, ви щось записували на диск і при цьому різко потягнули за кабель, відключивши HDD.
- Аварійного відключення живлення (через перепади напруги в мережі або його зникнення).
- Атаки вірусних програм.
- Несправності на рівні «заліза.
Якщо причиною було невірне відключення (найчастіше так і буває), диск потрібно заново перевірити ще раз через командний рядок. Відкриваємо меню «виконати» (Win + R), вводимо cmd, тиснемо Enter і у вікні, набираємо chkdsk e: / f (або іншу букву замість «e», відповідну позначенню потрібного диска). Після перевірки комп'ютер, як правило, починає бачити пристрій, а вся інформація з нього знову стає доступна.
Додатково можна активувати перевірку на предмет помилок через меню «Сервис». У разі виявлення таких система їх самостійно усуне.
HDD і телевізор
Оскільки сьогодні переносні жорсткі диски часто використовуються для підключення до телевізорів (і записи прямого ефіру фільмів або передач), на цю тему варто поговорити окремо. Поширеною є ситуація, коли після підключення HDD телевізор просить користувача підтвердити розмітку. Йдеться про сучасних моделях, з функцією Смарт ТВ і іншими примочками. Користувач підтверджує, і пристрій спочатку працює нормально.
Однак після, коли ви вже пробуєте підключити пристрій до ПК, а комп'ютер не бачить зовнішній жорсткий диск. А причина проста - телевізор перевів HDD в інший формат файлової системи. Щоб усунути проблему, потрібно заново вибрати NTFS. Робиться це без будь-яких спеціалізованих програм, все через те ж меню Управління дисками. Потрібний пристрій при цьому буде позначено, як «Невідомий розділ». Вам знадобиться його відформатувати. Але майте на увазі, як і будь-яке інше форматування, подібна операція знищить всю інформацію з накопичувача.
Статті по темі: