Чи можна відновити вилучені файли на SSD дисках

Твердотільні диски все більше набирають свою популярність серед багатьох і на, тобто вагома причина - відмінна швидкість роботи і тенденція на зниження вартості з кожним роком. Але сьогодні мова піде не про це. Клієнти сервіса Kiev Data Recovery часто запитую одні і ті ж питання: чи можна відновити вилучені файли на SSD ? або після форматування твердотільного диска. На жаль, але в більшості випадків відповідь буде негативним, адже технологія зберігання інформації на жорстких дисках (HDD) і на твердотільних (SSD) відрізняються дуже і дуже сильно.

Чи можна відновити вилучені файли на SSD?

Якщо коротко ознайомитися з роботою команди TRIM у твердотільних дисків, то питання можливості відновлення видалених даних на SSD може легко перейти в розряд риторичних.

Пояснимо чому так відбувається. Команда TRIM допомагає уникати падіння швидкості роботи твердотільного диска шляхом фізичного очищення блоків з даними, якщо вони були помічені, як вилучені і негайно сліди колишніх файлів стираються. У підсумку виходить, що якщо Ви видалили якісь дані на твердотільному накопичувачі, то з ймовірністю в 99% командою TRIM область де були файли буде фізично затерта без можливості відновлення даних.

відновити вилучені файли на SSD

 

 

В яких випадках віддалені дані на SSD можна відновити

Не дивлячись на вищеописану ситуацію з затиранням блоків де були видалені файли у SSD є «лазівки». Як ми описали раніше, за стирання звільнених блоків відповідає команда TRIM, а значить є варіанти, коли це команда не відпрацьовується диском або недоступна. І в таких випадках вилучені файли на SSD можна відновити.

Нижче перерахуємо основні моменти, коли TRIM не працює:

  • SSD підключений, як зовнішній диск через USB, Thunderbolt або FireWire;
  • SSD використовуються в  RAID -массіве;
  • Операційна система не підтримує TRIM (до Windows Vista);
  • Є помилки і пошкодження файлової системи (рідко, але буває).

Чи можна відновити видалені дані на жорсткому диску

У випадку ж з звичайними жорсткими дисками, то тут файли зберігаються іншим способом і в разі видалення або форматування шанси на успіх дуже високі. Про це трохи нижче.

Чи можна відновити видалені дані на жорсткому диску?

Для того щоб коротко відповісти на це питання потрібно буквально одна строчка. Коли відбувається видалення або швидке форматування HDD, то все зайняте місце на накопичувачі позначається як пусте і буде заповняться інформацією лише при необхідності. Тоість навіть якщо Ви видалили випадково важливу папку або файл, але нічого туди не записувалися після цього, то шанси на відновлення видалених даних з жорсткого диска буде вкрай високі. Навіть якщо була перезапис даних після видалення або швидкого форматування все ще залишаються шанси (часто дуже високі) на успішне відновлення файлів. Найкраще підлягають відновленню після затирання фотографії та текстові файли. У випадку з великими відео і базами даних затирання часто не дозволяє успішно відновити цілі файли.

На цьому наш невеликий лікнеп з питання чи можна відновити вилучені файли на SSD підійшов до кінця. Наступного разу коротко відповімо на питання: чи можна відновити дані на SSD після форматування.


Восстановление данных Kiev Data Recovery

м.Київ,
вул. Бориспільська 12-В,
офис 8 (код 8K)

тел: +38 (063) 075-93-03
тел: +38 (099) 095-14-04

mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


ПРИЄДНУЙТЕСЯ:

ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ   ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ Киев  ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ в Киеве