ПРАЦЮЄМО з понеділка по п'ятницю з 12:00 до 18:00

 

Про проблеми відновлення HDD Seagate ST3000DM001

Як не дивно, але відновлення даних з жорстких дисків далеко не завжди проходить успішно, і тут справа не в кваліфікації наших інженерів або мало оснащенні сервісу. Серед всіх виробників є ті чи інші моделі і цілі лінійки, які мають свої «дитячі болячки». На цей раз мова піде про проблеми відновлення HDD Seagate ST3000DM001.

Проблеми відновлення HDD Seagate ST300DM001

Фахівцям в області Data Recovery вони добре знайомі по своїх проблем, а саме часті проблеми з робочою поверхнею млинців цих дисків. Ця накопичувачі відносяться до сімейства Grenada і мали велике поширення на різних ринках через хорошого поєднання ціна-обсяг. Але, економія при покупці цих дисків часто призводить до сумних наслідків.

Для дисків всього сімейства Гренада частою проблемою є кругові запили на млинцях дисках, що часто призводить до повної відмови роботи диска. І найчастіше за все відновити дані з цих дисків не вдається, тому що на робочій поверхні утворюються справжні «борозни» з металевою стружкою по всьому диску. Так сталося в нашому випадку з черговим замовленням.

Клієнт надіслав нам диск Seagate ST3000DM001 зі скаргою на «клацання» при включенні диска, що вже говорить про якісь проблеми з механікою диска. Але, без детального діагностики диска на комплексі PC 3000 UDMA складно сказати точно.

 відновлення HDD Seagate ST3000DM001

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ

Kiev Data Recovery - програмне та апаратне відновлення 

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ   ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ Киев  ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ в Киеве

 

Діагностика диска ST3000DM001

Для діагностики накопичувач був підключений до порту комплексу з використанням терміналу для виведення даних в технологічній утиліті пристрою.

При подачі живлення в терміналі диск віддає такі ось повідомлення:

Лог терміналу диска Seagate ST3000DM001

При цьому диск видає клацають звуки (11 разів), після чого двигун диска зупиняється. При цьому головки диска навіть не залишають «паркувальну» рампу, так як не можуть вважати серво мітку, про що і повідомлення вище видає накопичувач в термінал.

Після проведення діагностики комплексом PC 3000 UDMA від клієнта було отримано дозвіл на «розтин» диска для огляду стан робочих поверхонь і блоку головок.

Розтин диска проводилося в рукавичках і з використанням «чистого боксу». Відкривши кришку гермоблока було навіть не озброєним оком видно типову картину для дисків Grenada - сильний запив на діагоналі. З огляду на швидкість обертів шпинделя цих дисків не дивно, що диск в такому стані, адже для накопичувача досить було попрацювати 1-2 хвилини щоб пошкоджені головки встигли зробити «борозни» по всій діагоналі диска.

пошкодження диска Seagate ST3000DM001

 відновлення HDD Seagate ST3000DM001

Висновок по відновленню HDD Seagate ST3000DM001

Якщо підвести підсумку з вищесказаного, то в даному випадку жорсткий диск Seagate ST3000DM001 не підлягає відновленню даних через серозні пошкодження робочої поверхні диска. Головки навіть не можуть вийти з зони паркування щоб вважати хоч щось з «млинців». Якби клієнт відразу ж відключив диск при перших ознаках несправності, то були хороші шанси врятувати дані, а так на жаль.

Детальніше про відновлення даних з несправних жорстких дисків - звертайтеся до наших фахівців за безкоштовною консультацією.

Як зв'язатися

м. Київ,
вул. Бориспільська 12-В,
офіс 8 (код 8K)

063 075-93-03
099 095-14-04

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ   ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ Киев  ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ в Киеве

Восстановление данных Kiev Data Recovery

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ З УСІХ ВИДІВ НОСІЇВ