MicroSD не визначається

Близько тижня тому, мені на сайті kdr.kiev.ua прийшов запит на тему «Карта пам'яті MicroSD не визначається». Повний текст запиту нижче на скріншоті.

 карта пам'яті microSD не визначається

Як Ви вже зрозуміли, клієнта цікавила можливість ремонту пошкодженої картки пам'яті. Ретельно переглянувши надіслані знімки з ушкодженнями карти пам'яті, я прийшов, до висновку, що відновити дані з пошкодженої microSD шанси є, і вони досить-таки непогані.

 

 

 

Те, що стосується можливості ремонту, то тут все навпаки. У разі, коли має місце бути фізичним ушкодженням, тоді мови про ремонт і бути не може. І справа стосується навіть не конкретно цього випадку, а ситуації в цілому. Технологія виробництва microSD карт не має на увазі варіантів для ремонту, хоча і бувають виключення, але це виключення з правил. Про ремонт flash накопичувачів можете дізнатися в моєму блозі blog.kdr.kiev.ua, там є окрема рубрика по ремонту.

несправності карти пам'яті microSD

несправності карти пам'яті

Пам'ятка: Всі -micro і -mini SD - це монолітні флешки, з усіма наслідками, що випливають. Детальніше про відновлення даних з монолітів можете ознайомитися в цій публікації.

Важливо: Якщо на карті є важливі дані, а microSD (мікроСД) не працює, тоді варто задуматися над необхідністю ремонту. Ремонт може знищити всі дані, без можливості подальші відновлення інформації.

Відновлення даних з microSD

Що робити, якщо MicroSD не визначається?

Справа в тому, що практично всі карти пам'яті, в своїй більшості, не підлягають ремонту, але є деякі нюанси. Так, наприклад, у мене бували випадки, коли мені клієнти приносили такі карти пам'яті ну зовсім з «дитячими» проблемами. Нижче наведу пару прикладів.

випадок №1

Дзвонить клієнт, мовляв у мене SD картка стояла в фотоапараті, але в один день вона перестала визначається в пристрої, а там ну «мега важливі фотки» лежать. Насамперед я подумав, що з контролером карти біда, але все виявилося банально і просто.

Рішення . Виявилося, що у клієнта зовсім не SD картка, а microSD вставлена в SD адаптер (фото-приклад нижче). Після вилучення мікроСД з адаптера і підключення через кардрідер я зміг в штатному режимі (без будь-яких «неведано» маніпуляцій) отримати доступ до вмісту диска і скопіював дані на флешку клієнта. За це я навіть посоромився гроші брати. Ось такі випадки бувають.

SD адаптер

Вся справа в тому, що SD-адаптери - це дуже ненадійний «девайс» і йому довіряти не варто. Саме для мене дивне, що навіть деякі професійні фотографи використовують такий костильного прийом, чого я зрозуміти так і не можу.

випадок №2

Окислювалися контакти. Бувають і такі випадки, коли «банально» на роз'ємі картки з'являються окисли. У таких випадках microSD не визначається телефоном або будь-яким іншим пристроєм, до якого вона підключена.

Рішення. Рішення тут, ну дуже просте, і для цього нам буде потрібно - звичайна канцелярська гумка і ватяна паличка з технічним спиртом. Взагалі можна обійтися і без спирту, але як у нас і без такого «девайса» обійтися. Для усунення окислювальних процесів потрібно взяти ластик і акуратно (без застосування грубої фізичної сили, а й без ніжних потирання) пройтися гумкою по контактам, поки вони не стануть блискучі як на фото нижче. Після того, як переконалися, що контакти роз'єму добре почистили потрібно трохи нанести спирту на вушну паличку і почистити контакти і дочекатися поки спирт висохне.

усунення окислення карти пам'яті microSD

На цьому, мабуть, статтю про те, що робити якщо карти памятмі MicroSD не визначається можна вважати закритою. Всім гарного настрою і життя без поломок, що не можна було б виправити.

Якщо у Вас залишилися питання по цій темі - пишіть і в коментарях під статтею.

Більше відомостей про відновлення даних з карт пам'яті можете подивитися в розділі "Відновлення даних."

Вам сподобалася наша стаття і Ви вважаєте її корисною? - поділіться з друзями.


Восстановление данных Kiev Data Recovery

м.Київ,
вул. Бориспільська 12-В,
офис 8 (код 8K)

тел: +38 (063) 075-93-03
тел: +38 (099) 095-14-04

mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


ПРИЄДНУЙТЕСЯ:

ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ   ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ Киев  ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ в Киеве