Відновити дані з флешки - що і як в делях

Добрий день дорогі читачі, сьогодні я хочу розглянути яке хвилює багатьох питання. Самостійно відновити дані з флешки, на якій дані були випадково видалені, або диск відформатований в принципі можливо, але, як і скрізь є підводні камені.

У цьому матеріалі я не буду описувати різні програми, які теоретично можуть відновити дані на флешки або карті пам'яті, так це «з іншої оперети».
В мережі Інтернет «гуляє» безліч програм, причому більша частина з них піратська копія або дуже складна у використанні. Я, коли тільки починав цікавитися темою відновлення даних при логічних несправності, намагався використовувати нелегальним софтом для data recovery, але зіткнувся з безліччю питань і непорозумінь.

Відновити дані з флешки самостійно - а що під корпусом?

відновити дані з флешки

Самостійно відновити дані з флешки: міфи і реальність

Я думаю, тут варто почати з мотивів, за якими людина зайнявся вивченням такого питання, адже з простої цікавості мало хто таким займається. З великою долею ймовірності можна говорити, що спроба самостійно відновити інформацію з флешки зазвичай пов'язане з «халявою» і фразами типу - я ж вмію піратський офіс скачати з файлопомойка, значить і дані відновити як два пальці .... Але, от не задача, виявляється для успішного, а головне безпечного data recovery мало лише однієї або парочки програм, завантажених в мережі Інтернет.

 

 

Що потрібно знати, мати в своєму арсеналі:

1) Знати і розуміти основні вимоги безпеки при роботі з накопичувачем даних, з якого потрібно відновити загублені дані. Про самих вимогах я пізніше напишу статтю в блог, так як це окреме питання.
2) Базове розуміння організації основних файлових систем, які використовуються на флешках, картах пам'яті і інших накопичувачах. До основних файловим системам (ФС), я б відніс три: FAT32, NTFS і exFAT.
3) Впевненість в своїх силах, навичках і знаннях. Бажано перед тим, як вдатися до спроб відновлення даних своїми силами - спробуйте потренуватися на «кроликів».
4) Визначтеся з тим, за допомогою якої програми Ви будите працювати, і якщо вже визначилися, то обов'язково по максимуму вивчіть її можливості і застереження.
5) Необхідно розуміти і усвідомлювати ризики, з якими Ви можете зіткнутися. Ніколи не варто лізти на рожен, якщо є хоч найменша частка ймовірності «накосячіть», і зробити тільки гірше, а то і взагалі зробити все, що «знищить» потрібні дані.

ПАМ'ЯТКА: Самостійне відновлення інформації може призвести до повної або часткової втрати даних. Крім того, після втручання, вартість відновлення даних в Цві може помітно зрости, так як некваліфіковані роботи можуть сильно погіршити проблему.
Завжди потрібно пам'ятати, що кваліфіковану роботу повинні виконувати фахівці своєї справи на перевіреному обладнанні з використанням правильних методик. Фахівець своєї справи, ніколи не буде Вам обіцяти «золоті гори», адже на те він і майстер, що робить роботу, орієнтуючись на результат.

Як приклад можу навести приклад зі свого життя.

Якось у мене стався казус з машиною. У моєї машинки расперло колодки в гальмівному барабані, що не давало мені можливості зрушаться з місця. На опельовськіх системах це не рідкість, як я вже потім дізнався. Для того, щоб усунути цю несправність, потрібно розібрати гальмівний барабан і замінити колодки, що мені здавалося дріб'язковим справою.
Мучиться більше години за допомогою Інтернету, молотка і подібного інструменту, мені вдалося замінити колодки і гальма ніби-як заробили. Ось тільки гальма стали далекі від свого нормального стані - щоб загальмувати, потрібно було гарненько постарається, а ручник взагалі перестав працювати. Я довго розбирався, у чому причина, але сам цього вирішити так і не зміг. У підсумку, я ледь-ледь доїхав до найближчого СТО, де мені змогли усунути причину такої проблеми.
На ділі все виявилося просто - за інструкціями, якими я робив все роботи, був упущений один маленький, але важливий нюанс. Нюансом виявилася малюсінька запчастина, яка залишилася на старих колодках, про що я навіть не міг і здогадується.
Підсумком став благополучний ремонт у фахівців, і я щасливий поїхав додому.

Підсумок

До чого було це відступ про машину? Відповідь дуже проста: машина - це шматок металу, який завжди можна полагодити, а в крайньому випадку купити нову. У сфері data recovery, так не буває. Вся справа в тому, що якщо Ви «запартачілі» накопичувач некваліфікованими діями, то це може привести до часткової або повної втрати можливості успішного відновлення даних і не один гуру не допоможе.
Ваші персональні дані, це як частинка пригадуй, а от некваліфіковані спроби відновити дані з флешки - це як АМНЕЗІЯ. Довіряйте свої дані професіоналам, все інше в житті можна виправити. З огляду на той факт, що вартість відновлення інформації після видалення, форматуванні варто зовсім дешево - зазвичай до 30 $. Ваші дані безцінні - пам'ятайте про це.
З повагою, колектив центру відновлення даних Kiev Data Recovery .


Восстановление данных Kiev Data Recovery

м.Київ,
вул. Бориспільська 12-В,
офис 8 (код 8K)

тел: +38 (063) 075-93-03
тел: +38 (099) 095-14-04

mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


ПРИЄДНУЙТЕСЯ:

ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ   ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ Киев  ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ в Киеве