Відновлення даних з жорсткого диска після форматування
Який би продуманої не була сучасна комп'ютерна техніка, людина, що працює з нею, все одно схильний до періодичного здійснення помилок. Форматування буває корисним для «вінчестера», але перед виконанням процедури важливо не забути про необхідність зберегти цінну інформацію з носія. На жаль, іноді про це зовсім забувають, однак відновлення файлів після форматування HDD все-таки можливо - спеціально для таких ситуацій.
Відновлення даних з жорсткого диска після форматування
Відновити жорсткий диск після форматування найпростіше за допомогою професіоналів, проте їхні послуги зазвичай обходяться недешево. Як це часто буває, у всесвітній мережі можна знайти альтернативне рішення у вигляді простих програм для середнього користувача.
з 10:00 до 19:00
Велика перевага подібного софта полягає в тому, що відновлення даних з відформатованого жорсткого диска відбувається без звернення в сервіс, а значить, займає менше часу. При цьому не всі програми такого роду повністю безкоштовні - іноді розробники розраховують на певну компенсацію за свої старання, але все одно виходить дешевше, ніж здавати комп'ютер в ремонт. У той же час не варто розраховувати на те, що подібний софт відрізняється професійної функціональністю. Крім того, деяка інформація відновленню не підлягає взагалі - наприклад, якщо диск пройшов низькорівневе форматування або був просканований на предмет наявності пошкоджених секторів софтом Victoria з працюючою опцією запису.
Комусь здасться виходом повна відмова від зберігання даних в цифровому форматі, але це автоматично відкине таку людину на кілька десятиліть назад. Навіть незважаючи на певний ризик втрати інформації, саме на комп'ютері вона зберігається найбільш компактно і зручно. Що ж стосується «аварій», то вони зазвичай викликані некомпетентністю конкретного користувача або його ж неуважністю.
На щастя, більшістю сервісів виконується відновлення даних з відформатованого жорсткого диска, як HDD, так і з флешки, що кілька знімає тягар відповідальності з простого користувача. Інша справа, що операція з видалення всіх файлів - це ще не найгірше, що можна зробити з інформацією, тому людина, яка усвідомила свою помилку і мріє про її виправлення, повинен не наламати ще більших дров, інакше навіть професіонали виявляться безсилими. Щоб уникнути ще більшої біди, треба зрозуміти, як це все працює.
До чого призводить форматування диска
Форматування передбачає не тільки видалення файлів, але і перестроювання структури носія - його розмітка переписується заново, що дозволить уникати записи в биті сектора. Відформатувати диск можна одним із двох способів: або фізично (низкоуровневая процедура), або логічно (Високорівнева). Другий варіант вважається більш дієвим, але саме в цьому випадку відновлення жорсткого диска після форматування виявиться більш складним завданням.
Втім, як би ви не отформатировали «вінчестер», відразу засмучуватися не варто - дайте майстру шанс все виправити. Тут, правда, значення має не тільки рівень кваліфікації майстра, а і тип загиблої файлової системи, програма, якої форматировали носій, і сама логічна структура диска до злощасного події.
Якщо ви тільки що відформатували HDD і раптом зрозуміли, що там зберігалося щось дуже цінне, деталь обов'язково потрібно віднести в ремонт, але перед цим хоча б не робіть серйозних помилок, які перекреслений будь старання.
Поширені помилки при форматуванні диска:
- не здумайте ставити нову операційну систему на диск. Це може привести до часткової або повної втрати важливих файлів, особливо якщо там зберігалися 1С бази, великі відео або файли проектів спеціалізованого ПЗ.
- з тієї ж причини не пишіть ніякі файли на цей носій;
- Мінімізуйте включення ПК з відформатованим диском;
- знайдіть можливість відключити віртуальну пам'ять - вона теж може використовувати відформатований «вінчестер».
З усього вищесказаного виходить, що якщо ви самі стали причиною втрати даних, не намагайтеся самостійно зробити «як краще», а то вийде «як завжди» - краще просто зверніться за кваліфікованою допомогою.
Залишилися питання - пишіть або звонити нам!
Статті по темі: