ПРАЦЮЄМО з понеділка по п'ятницю з 12:00 до 19:00

 

Поломка БМГ: Відновлення даних при дефекті магнітних головок

Блог магнітних головок - спеціальне пристосування, яким оснащені магнітні носії. Саме цю ділянку відповідає за зчитування і запис даних на жорсткому диску. Самі дані по факту зберігаються на магнітних пластинах. Фахівці їх ще називають млинцями на увазі їх специфічної форми (форма кола).

 

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ

Kiev Data Recovery - програмне та апаратне відновлення 

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ   ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ Киев  ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ в Киеве

 

 

Вихід з ладу БМГ

Вихід з ладу БМГ - по суті, є серйозною несправністю диска в цілому. Найчастіше в таких випадках ремонт не можна здійснити навіть за допомогою ресурсів фірми-виробника. Відновлення даних з жорсткого диска при пошкодженні БМГ - також дуже складний процес, реалізувати який можна тільки в спеціальних умовах спеціалізованих сервісів. Процес цей може займати від декількох днів, а виконується на професійному обладнанні і вимагає високої кваліфікації від майстрів, що його виконують.

 

Ознаки дефекту «пошкодження блоку магнітних головок»

  • Накопичувач непомітний в БІОС, в переліку пристроїв;
  • Сторонні звуки (клацання, писк). Їх може і не бути, якщо системні головки не пошкоджені;
  • Диск (і ОС) довго вантажиться, висне при спробі звернення.

В окремих випадках (якщо сталася зупинка двигуна), система може відображати невірний обсяг диска. Це відбувається, оскільки плата електроніки надходить в сервісний режим.

Порада: Якщо ви виявили сторонні шуми, які проявилися після механічного впливу на диск або взагалі різко, без причини, відразу ж вимкніть пристрій. У будь-якого звуку є механічна природа, наприклад, скрегіт свідчить про контакт головок з поверхнею диска, через що можуть стертися всі ваші дані з носія.

Найчастіше явною ознакою виходу з ладу магнітних головок є різні сторонні звуки при роботі HDD. Зазвичай це звуки схожі на ритмічні клацання, поклациваніе, сильно шипіння і подібні звуки. Якщо що-небудь було Вами виявлено - краще відразу ж вимкніть живлення на диску, щоб не погіршити ситуацію. Краще віднести диск на діагностику в сервісний центр. У більшості сервісних центрів, які займаються відновлення даних така послуга безкоштовна.

Відновлення файлів з жорстких дисків з пошкодженим БМГ

Стандартно, перший етап - це проведення діагностики. Фахівці підключають носій до апаратного комплексу PC-3000 або подібного. Якщо дають про себе знати характерні ознаки дефекту (клацання і т.п.) з подальшою зупинкою, блок магнітних головок однозначно вийшов з ладу. Крім того, професійна діагностика проводиться з використання спеціального термінального режимі, за допомогою спеціальних перехідників до диска підключаються через технологічні висновки.

Лог терміналу диска Seagate ST3000DM001

Необхідні умови для розкриття герметичного ділянки:

  • Чистий кімната. Під словом «чиста» криється відповідність загальноприйнятим стандартом ISO - 14644-4-2001. Це означає, що в приміщенні повинні бути забезпечені спеціальні умови для діагностики та ремонтних процесів, а не просто проведено прибирання.
  • Ламінарний бокс. Альтернатива «чистій кімнаті». Даний бокс являє собою промисловий виріб, саморобний короб з охолодженням для даних цілей використовувати строго не рекомендується.

Вивчаємо стан механіки та магнітних пластин жорсткого диска

Оскільки вийшов з ладу блок магнітних головок переміщається щодо поверхні з інформацією з підвищеною швидкістю, навіть мінімальні, непомітні нашому оку дефекти можуть звести нанівець будь-яку спробу відновлення даних. Для виявлення механічних дефектів і подальшого повернення інформації накопичувач розкривається. Після цього проводиться його ретельний огляд, з використанням різних світлових джерел, а також за допомогою мікроскопа.

Розтин і вивчення нутрощі жорсткого диска

У себе в майстерні ми пропонуємо клієнтам безкоштовну діагностику, яка складається з аналізу стану магнітної поверхні, слайдерів МГ і внутрішньої складової герметичного ділянки (під мікроскопом). Ми формуємо фотозвіт для клієнта, з наочним описом дефекту. Фахівець, який працює з пристроєм, завжди надягає беспудренние рукавички, щоб не залишити сліди від пальців. А також, якщо потрібно, видаляє чужі відбитки, які можуть перешкодити діагностики та усунення проблеми.

Далі майстер озвучує вердикт щодо актуальності виконання ремонтних робіт. Крім чисто візуальних дефектів (подряпини на зовнішній ділянці), аналізуються також і такі фактори, як наявність пилу на стінках гермозони і інших частинах диска. На даному етапі важливо визначити, чи варто проводити подальші роботи по відновленню даних. Якщо ж розібрати пакет магнітних дисків, розташований в герметичній зоні, найімовірніше, будуть порушені параметри положення пластин. Що повністю нівелює можливість успішного відновлення інформації.

Підбір диска-донора

Вибір диску-донора. Найважливіший і один з найбільш непередбачуваних етапів процесу відновлення. Як мінімум, тому що обійтися заміною самих магнітних головок не вдасться. На відміну від того ж авто, в жорсткому диску можна взяти і поміняти якийсь конкретний вузол. Крім того, жоден майстер в принципі не може знати, які саме деталі використовувалися в що вийшов з ладу блоці головок - виробники не повідомляють про це в інструкціях і описах своїх пристроїв. Навіть якщо ви візьмете два абсолютно однакових девайса, комплектуючі у них можуть відрізнятися. Як мінімум, своїми електромагнітними параметрами, через які головки магнітного блоку можуть банально «не прижитися» на іншому пристрої. Тому тут вкрай важливі навички майстра, який буде займатися підбором головок для конкретного типу дисків. Причому, ще раз - підбором не окремо головок, тому щоБМГ не поставляється, як ремкомплект, а робочим диском, звідки будуть зняті необхідні деталі.

У наступній стаття ми розповімо більш детально про відновлення даних з жорстких дисків з несправним блоком магнітних головок.

 

Як зв'язатися

м. Київ,
вул. Бориспільська 12-В,
офіс 8 (код 8K)

063 075-93-03
099 095-14-04

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ   ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ Киев  ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ в Киеве

Восстановление данных Kiev Data Recovery

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ З УСІХ ВИДІВ НОСІЇВ