Відновлення даних з SSD Colorful SL300 на 120Гб

За своє життя, як інженера з відновлення даних в сервісі Kyiv Data Recovery мене вже важком чимось здивувати, але сьогодні про дивне. Мені багато приносили SSD диски на відновлення даних з SSD накопичувачів, але такого ще не приносили не разу в роботу. Мова йде про твердотільний диск виробництва компанії Colorful, модель SL300 на 120Гб. Поки диск не розібрав я був впевнений шо тут стоїть якесь «китайське чудо техніки» в ролі контролера чи якась нонейм флеш пам’ять. Але виявилось все зовсім навпаки: тут стоїть контролер Silicon Motion SM2258XT, а в ролі пам’яті також ніякого ноунейма. На фото вже розібраний диск.

Фото SSD Colorful SL300
Фото SSD Colorful SL300


 

Діагностика та відновлення даних з SSD Colorful SL300

Клієнт звернувся з проблемою, що диск перестав бачитись на ноутбуку, і до нас накопичував побував в якомусь сервісному центрі по ремонту комп’ютерів. Але в тому сервісі допомогти не змогли, що і не дивно.

Для діагностики ми використовували програмно апаратний комплекс PC 3000 UDMA+SSD. При підключені до SATA порту комплексу диск виходить в готовність і навіть видає паспортні дані диску, які тут мають бути, але з нюансом. Диск бачиться коректо, але як тільки намагаєшся прочитати будь який сектор то диск відключається і перезапускається і так постійно. Таке зазвичай буває коли є проблеми з контролером, а саме з трансляцією. На фото нижче можете побачити як бачиться дик, та як себе поводить при зверненні до секторів.

Passport SSD Colorful SL300
Passport SSD Colorful SL300
Помилка читання сектора SSD Colorful SL300
Помилка читання сектора SSD Colorful SL300

Відновлення SSD Colorful SL300 в сервісному центрі

Для відновлення даних з несправного SSD Colorful SL300 120гб ми будемо відновлювати транслятор диску (віртуально звісно). Для цього використовуємо лоудир (прошивка) контролера SM2258XT з подальшою побудовою транслятора, щоб отримати доступ до файлів клієнтів.

На фото нижче процес відновлення транслятора диску на контролері SM2258XT для подальшої можливості отримати доступ до файлової системи і почати вичитки файлів клієнта.

Відновлення SSD Colorful SL300
Відновлення SSD Colorful SL300

Після того як транслятор був відновлений – наступний етап робіт – це створення нової задачі для подальшої вичитки необхідних клієнту файлів.

Наступний етап – це вже посекторна вичитка необхідних файлів. Структуру папко і сам процес вичитка ми не знімали, щоб не порушувати конфіденційність даних клієнта. На фото нижче можете побачити як виглядає процес вичитки файлів на нашому обладнанні.

Посекторне читання Відновлення SSD Colorful SL300
Посекторне читання Відновлення SSD Colorful SL300

На цьому у нас кінець. В даному замовленню вдалося відновити всі необхідні для клієнта файли. У нас замовник завжди спочатку перевіряє файли і лише після цього оплачує наші роботи.

Якщо у Вас вийшов з ладу SSD диск і там лишились важливі дані – Ви тепер знаєте до кого потрібно звертатись.


Восстановление данных Kiev Data Recovery

м.Київ,
вул. Бориспільська 12-В,
офис 8 (код 8K)

тел: +38 (063) 075-93-03
тел: +38 (099) 095-14-04

mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


ПРИЄДНУЙТЕСЯ:

ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ   ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ Киев  ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ в Киеве