Відновлення інформації з карти пам'яті xD 2Гб

Відновлення даних на карті пам'яті xD -це рідкісні замовлення, які трапляються далеко не кожен місяць. Вся справа в тому, що xD картки дуже обмежені за сферою застосування, тому їх кількість серед населення невелика.

Для довідки: xD-Picture Card - формат карт пам'яті була представлена в середині 2002-ого року компаніями Olympus і Fujifilm. Використовується переважно в фотоапаратах виробництва цих двох компаній. Це і стало головним чинником низької популярності цих накопичувачів, що не завадило їм диктувати свої умови ринку. Бажають використовувати фотоапарати Фуджіфільм або Олімпус були змушені купувати виключно карти пам'яті xD.

Картка xD-Picture

Карти пам'яті xD мають одну особливість - відсутній контролер пам'яті. Висновки єдиною мікросхеми пам'яті підключені безпосередньо до контактів карти пам'яті. Максимальний обсяг xD карт пам'яті становить 2Гб.

Але, все ж, тема цієї статті не історія виникнення xD накопичувачів, а безпосередньо відновлення даних з карт пам'яті цього типу. Як я вже писав вище - ці накопичувачі відрізняються наявністю лише однієї мікросхеми пам'яті, що Ви зможете побачити на фотографіях до цієї статті.

 

 

 

Перейдемо до суті

Днями мені принесли на відновлення фотографій таку картку на 2Гб (xD M + вони називаються). Диск до мене потрапив уже в розібраному вигляді - текстоліт окремо, чіп пам'яті окремо. На текстоліті нічого цікавого для себе я не виявив, за винятком контролера у вигляді краплі. За такої «плямою» може бути що завгодно, але для xD накопичувачів, це явище нормальне, тому я на це, то й уваги не приділяв. На фотографії можете ознайомитися з платою від карти пам'яті xD.

На першому фото Ви можете побачити комплект карти пам'яті, яка до мене потрапила в роботу. Як Ви можете бачити - це дві окремі "запчастини" однієї ланки. На двох наступних знімках я виділив окремо текстоліт з контролером "краплею", а також окремо мікросхему пам'яті, щоб Ви могли краще їх розглянути.

фото розібраної xD карти пам'яті

фото текстоліту

фото текстоліту

Чіп пам'яті не має видимих ​​покажчиків на виробників, але все ж якусь ясність цей набір символів мені надав - спасибі за це Google. Перший же результат пошуку видав мені цікаву інформацію - виявилося, що це аналог чіпа пам'яті від Самсунг. На фотографії мікросхема пам'яті, яка була встановлена ​​на «пацієнта».

Як потім я дізнався, то цю картку вже носили в один сервіс, але там їм не змогли допомогти. Це мене ще більше зацікавило, адже завжди цікаво спробувати свої сили у випадках, коли інші не впоралися. Забігаючи наперед, можу сказати, що нічого понад неординарного там не було, просто фахівці в своє роботі користуються далеко не найкращим і сучасні обладнанням.

Підготовчі роботи

Насамперед був проведений ретельний огляд чіпа пам'яті на предмет фізичних ушкоджень (для таких цілей я користуюся 30-ти кратним мікроскопом). Чіп був акуратно відпаяні, так-то вже на цьому спасибі моїм попередникам, що пророкував успішне відновлення, але про все по порядку. Щоб не експериментувати я виконав стандартну процедуру по зачистці контактів мікросхеми пам'яті за допомогою невеликого скальпеля і технічного спирту.

Далі я створив нову задачу в ПО PC3000 Flash з однієї мікросхемою пам'яті і порожнім значенням поля з ім'ям контролера, так він нам не відомий (контролер-крапля).

Далі все по «накатаній схемі» - чіп пам'яті встановлюється в зчитувач, згідно ключа на мікросхемі, після чого запускається процес «Ідентифікація чіпа» з подальшим переходом до зчитування в дамп пам'яті. Так, як завдання полягає з одного чіпа на 2Гб, то завдання з отримання готового дампа зайняла не більше 10 хвилин.

Для отримання максимального результату проводиться коригування ЕСС (помилки читання) з подальшою перевіркою по карті ЕСС. Результат вийшов відмінним - 0 КБ з помилками, що говорить про відмінні шанси відновлення фотографій з карти пам'яті.

Карта несскоректірованих секторів

Відсутність нескоректована секторів на чіпі пам'яті - це чудова новина і хороші шанси отримати цілі призначені для користувача дані. Велика кількість нескоректована секторів - це одна з головних причин поганої якості збірки способу, аж до неможливості відновити дані з карти пам'яті.

На цьому всі підготовчі роботи над нашою завдання завершені і можна приступити до безпосередньої збірці образу даних.

Результати підготовки

З огляду на наявність всього одного чіпа пам'яті і відсутність контролера - відновлення даних з карти пам'яті формату XD зазвичай не представляє багато праці. Цей випадку не став винятком, в чому можете переконатися, переглянувши скріншот робочого вікна комплексу.

результати підготовки

Після того як все привели до потрібно увазі пора скористатися збирачем для XD флешок. У комплексі PC3000 Flash їх є два, залежно від різних нюансів. Саме в цьому випадку я скористався методом збірки - Номер блоку (Тіп8) [Olimpus xD Type 1]. Результатом роботи цього збирача стала побудована файлова система FAT16. Правда є один нюанс - ФС виявилася «бита» (лог програми нижче):

Ініціалізація змінних ... FAT12

 ... DirStart = 144

 ... DirLength = 16

 ... DataStart = 160

Фатальна помилка: Недійсний розмір кластера!

Але такий сценарій розвитку подій в цьому випадку не страшний, так на диску були лише фотографії, а не структуровані папки з множинними документами і великий ієрархією папок. Для таких випадків, як цей впору буде використовувати « Черновое відновлення даних » (див. Скріншот).

Чорнове відновлення даних

Результати роботи цього методу відновлення даних Ви можете побачити на наступних скріншотах.

чорнове відновлення

Після отримання фотографій (понад 95% фотографій цілі і в хорошій якості) я зробив наступний скріншот зі слайдами фотографій.

Результати відновити інформацію з картки пам'яті

На цьому відновлення даних з карти пам'яті xD завершилося благополучно. Клієнт задоволеним покинув наш офіс і ми змогли приступити до наступних замовленнях. Детальніше про наші можливості відновлення даних з карт пам'яті можете ознайомитись на нашому сайті KDR.kiev.ua.


Восстановление данных Kiev Data Recovery

м.Київ,
вул. Бориспільська 12-В,
офис 8 (код 8K)

тел: +38 (063) 075-93-03
тел: +38 (099) 095-14-04

mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


ПРИЄДНУЙТЕСЯ:

ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ   ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ Киев  ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ в Киеве