Відновлення даних на карті пам'яті SD Transcend
SD карти різного об'єму, від різних виробників, так чи інакше, приходять в непридатність, що призводить до необхідності відновлення даних на SD карті пам'яті. На цей раз, мова піде саме про відновлення даних на SD, а якщо бути вже зовсім точним, то я розповім про випадок з SDHC виробництва Transcend 16Гб Class 10 (такі часто використовуються у фотоапаратах різного рівня).
Справа була десь з півроку тому, але написати вирішив лише зараз, тому що подібні накопичувачі носять часто, а писати про кожний випадок бажання, та й можливість є не завжди. Щоб не писати про кожному подібному випадку я вирішив тут коротко описати процеси, з якими я стикаюся в процесі роботи з такими накопичувачами. Раніше я вже писав про відновлення фотографій на SDHC Kingstone Class 10 , але, то було вже давно, так що не гріх ще раз нагадати.
«Герой» цієї невеликої статті-історії потрапив до мене в роботу з одного з регіональних міст моєї улюбленої країни Україна (точно вже й не пам'ятаю, та й не важливо, звідки саме). Судячи з розповідей клієнта - на картці була зйомка з весілля, так що фотографії з відео були дуже важливі, і я погодився допомогти.
з 10:00 до 19:00
Відновлення даних на SD карти пам'яті:
Першим етапом, як уже повелося, є ретельний візуальний огляд накопичувача, на предмет фізичних ушкоджень, які могли б пояснити несправність, але цей варіант не підтвердився. Це хороший знак, адже в разі фізичного впливу на флешку, могли пошкодитися чіпи пам'яті, що означало повний і беззастережний провал операції з порятунку даних.
Надалі не черзі - підключення накопичувача в кардрідер, для проведення наступного етапу діагностики. Установка накопичувача в рідер нічого не дало - карта пам'яті не визначилася, що наштовхує на несправність в роботі контролера накопичувача, що цілком типово.
Після установки діагнозу я зв'язався з клієнтом для оголошення попереднього діагнозу і дозвіл на розбирання карти пам'яті, для проведення подальших робіт для відновлення інформації на SD карті. Замовник дав добро, і я приступив до розбирання диска.
Зняття корпусу мене не дуже здивувало - тут встановлено 2 чіпа пам'яті в корпусі TSOP-46 виробництва Samsung. В якості контролера тут використовувався SM268BF.
Наступним на черзі настав етап демонтажу чіпів пам'яті з подальшим їх обробкою і підготовки до зчитування в программаторе PC 3000 Flash v.3. Чіпи були відпаяні із застосуванням нижнього підігріву чіпів і термофеном, що дає мінімальний перегрів чіпів, що в свою чергу мінімізує проблеми з чіпами.
За допомогою спеціального адаптера чіпи були лічені по черзі, і були скориговані бітові помилки (ЕСС). В результаті від моменту розпаювання чіпів до їх повного вичитування і коригування ЕСС пройшло не більше 3-4 годин (було багато нескоректована сторінок, але це було виправлено).
Далі на черзі вже стояв етап збірки способу даних, що вимагає з'ясування наявності XOR, зміни раз міра сторінки та інші перетворення, без яких дістатися до даних нам ніяк би не вдалося. Всі перетворення були виконані в правильному надалі, що в підсумку призвело до повного (більше 95% фотографій були цілими) відновленню. На цьому відновлення даних з SD карти пам'яті підійшло до кінця. Більш детально ознайомитися з методикою відновлення даних з інших карт пам'яті можете ознайомитися на сайті.
Статті по темі: