Відновлення даних Seagate ST2000lm007

Вкрай давно не писали в рубрику кейси, так як постійно зайняті новими замовленнями і особливо не було часу писати. На цей раз коротко опишемо одну історію з життя нашого сервісного центру Kiev Data Recovery.

На цей раз мова піде про відновлення даних з жорсткого диска Seagate ST2000LM007 сімейства Rosewood_A5. Диски цього сімейства часті «гості» нашого і подібних сервісів по відновленню даних. Найчастіше такі диски у клієнтів працюють від сили кілька років, після чого потрапляють на відновлення. Такі диски часто можна зустріти в нових ноутбуках, але частіше за все вони трапляються в зовнішніх дисках різних виробників. В даному випадку диск стояв у клієнта в зовнішньому диску Seagate Game Drive for Xbox.

Відновлення Seagate Game Drive for Xbox на 2ТБ

Відновлення Seagate Game Drive for Xbox на 2ТБ

Клієнт до нас звернувся після самостійних спроб відновити диск з даними. Після розтину зовнішньої коробки і підключення окремо жорсткого диска через Sata кабель справа далі у них не пішла, що й не дивно. У клієнта диск починав обертати млинці, чутно шум роботи магнітних головок, але при цьому диск в системі ніде не відображається. Щоб не погіршити ситуацію клієнт в результаті вирішив звернеться до нас за допомогою, так як дані на диску виявилися досить важливими для замовника.

 

 

 

ВАЖЛИВО: якщо у Вас зламався жорсткий диск або інший накопичувач - не намагайтеся самостійно усунути поломку, адже часто це призводить лише до ускладнень або повної втрати даних. У сервісі по відновленню даних майже завжди діагностика поломки є безкоштовною послугою і не займе занадто багато часу. До того ж оплата робіт в нашій сфері проводиться лише після перевірки клієнтом даних і по суті Ви нічим не ризикуєте.

відновлення даних з жорсткого диска Seagate ST2000LM007

Діагностика жорсткого диска в сервісному центрі Kiev Data Recovery

Для повноцінної діагностики жорстких дисків в нашому сервісі KDR застосовується програмно-апаратний комплекс PC3000 UDMA. Для повноцінної діагностики несправний диск підключається через спеціальні технологічні висновки до терміналу і за допомогою спеціалізованих утиліт проводиться діагностика на апаратному рівні. У випадку з дисками виробництва Seagate без діагностики терміналом немає навіть сенсу дивитися. У 90% випадків по терміналу диск може «розповісти» майстру про всіх його проблемах або наштовхнути на причину того чи іншого поведінки диска.

діагностика Seagate ST2000LM007

Нижче ви можете побачити повідомлення, які видає диск при подачі живлення і спроби прочитати його паспорт.

діагностика HDD Seagate ST2000LM007

Що показала діагностика Seagate ST2000LM007

За результатами проведеної діагностики були виявлені проблеми в роботі службової зони і media кеш-пам'яті диска. Це досить поширена проблема у дисків сімейства Rosewood.

Тепер потрібно вивести диск в готовність, щоб отримати доступ до службової інформації і перевірити роботу блоку магнітних головок. У випадку з цими дисками для отримання доступу до службової частини диска необхідно провести ряд маніпуляцій з ПЗУ диска, так як у таких дисків є вбудована блокування, яка не дозволять так просто отримати доступ до службових модулів, читання і коректування паспорт диска. До того ж без розблокування неможливо буде отримати доступ до даних.

Довідка: в даній статті ми не будемо показувати, як виконати розблокування доступу до служебкі диска, так як це технічні моменти і без певних навичок і наявності професійних комплексів для роботи з жорсткими дисками неможливо виконати такі роботи.

Відновлення даних Seagate ST2000lm007

Відновлення даних з диска Seagate ST2000LM007

Після того як була проведена розблокування доступу до службової частини диска можна приступити до процедури підготовки до відновлення даних на нашому зламаному диску ST2000LM007. Для цього проводиться комплекс дії:

Резервування ресурсів HDD

По суті це процес резервного копіювання всіх критичних модулів диска, які важливі для коректної роботи диска.

Резервування ресурсів HDD

Редагування паспортних даних HDD

Для того щоб диск не звертався до проблемних областях і займався «зайвими» операціями проводяться спеціальні маніпуляції. Для різних дисків цей процес відрізняється, але це більше інформація для технічних фахівців.

Редагування паспортних даних HDD

Перевірка роботи зчитують головок диска

Для цього для кожного сімейства є свій тест. Але тут потрібно розуміти, що цей тест не показує справжнього стану головок диска. Цей тест більше потрібен для швидкої перевірки головок. У разі якщо одна з них зовсім не робоча, то тест з великою долею ймовірності все покаже. В даному випадку клієнт пощастило, і все головки диска виявилися ще в робочому стан, що помітно здешевить відновлення даних з вінчестера.

Відновлення даних з жорсткого диска Seagate ST2000LM007

Після всіх процедур до підготовки і перевірок прийшла черга до вичитування даних. Для цього до складу комплексу PC 3000 входить спеціалізована програма для вичитки даних з дисків - Data Extractor. Вона дозволяє вичитувати дані на апаратному рівні з купою різних налаштувань, коли потрібно відновлення даних з проблемних дисків.

Насамперед в новому завданні будується карта головок диска. Якщо ж є підозри на погану роботу будь-якої головки, то використовується ще функція Дефектовка головок \ поверхонь диска.

 Дефектовка головок диска

Не будемо на цьому загострювати Вашу увагу і перейдемо до вичитування даних з диска. В даному випадку перед нами стояло завдання - відновлення даних з диска Seagate ST2000LM007. В даному випадку по карті зайнятого у диска

В даному кейса диск на 2ТБ, але зайнятого по файлової системи тут трохи менше 1ТБ.

Карта зайнятого по диску

В даному випадку диски мав невеликі проблеми зі головок №2, але це не завадило нам віднімати 99% всієї інформації. Всього не лічені вийшло 4 Мб, що для даних зовсім виявилося не критично.

Картка не прочитаних секторів диска

В результаті для нашого замовника відновлення Seagate ST2000LM007 зайняло 3 повноцінних робочих дня, так як одна головка мала дефекти і потрібно було вичитувати дані по ній на мінімально безпечної швидкості. У більше частини області диска швидкість вичитування досягала 60 Мб \ с, а ось на проблемних областях вичитування доходило до 120 Кб \ с.

На фініші дані були успішно вичитані для нашого клієнта.

Успішне відновлення Seagate ST2000LM007

На цьому наша робота підійшла до кінця. Дані були успішно передані власнику на його новий диск.

Залишилися питання чи побажання - пишіть їх в коментарях під основним текстом.


Восстановление данных Kiev Data Recovery

м.Київ,
вул. Бориспільська 12-В,
офис 8 (код 8K)

тел: +38 (063) 075-93-03
тел: +38 (099) 095-14-04

mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


ПРИЄДНУЙТЕСЯ:

ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ   ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ Киев  ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ в Киеве