Відновлення даних з flash Silicon Power 8Гб

Вітаю всіх з минулими днем ​​Конституції, і вдень молоді та хочу побажати, щоб всі ми жили в світі і процвітанні.
Цього разу, я вирішив написати невелику статтю про відновлення даних з flash Silicon Power 8Гб. По суті, цей випадок нічим особливо не відрізняється від інших подібних - мені просто сподобався дизайн флешки і те, що накопичувач «прожив» з моменту покупки трохи більше місяця.

відновлення даних з flash Silicon Power 8Гб

Зазвичай флешки спокійно працюють на протязі 2-3 років, в режимі регулярного використання (офісні флешка, для роботи з документами). USB flash об'ємом понад 8 Гб, які проводилися з 2010-х років стали все гірше і гірше в плані якості. Для прикладу - місяць тому мені принесли на відновлення даних флешку Trancent 1Гб, яка прослужила господареві понад 5 років, в режимі щоденного використання. Такий приклад далеко не поодинокий, адже флешки до 4Гб дуже часто служать по 4-7 рік до тих пір, поки знос осередків пам'яті не призводить до блокування доступу до пам'яті самим контролером. А ось нові флешки «живуть своїм життям» і, пропрацювавши кілька років, запросто можуть перестати визначаться в системі, мають нульовий розмір і подібні проблеми.

 

 

 

Питання про тривалість роботи флешок різного об'єму я вже написав, тепер можна перейти до опису  даних з flash SP на 8Гб .

Діагностика флешки Silicon Power показала несправність контролера - не визначається в ОС . «Розтин» флешки і ретельна перевірка плати накопичувача ніяких пошкодження не виявила.
Так, як сумнівів про тип несправності не виникало, то і прийшла черга діяти за стандартною для таких випадків схемою - демонтаж чіпів пам'яті і збірка образу даних накопичувача. Так, як цей випадку кардинально нічим не відрізняється, цього разу я зроблю короткий опис всіх процесів, у вигляді своїх коментарів до фотографій і скрін-шотам.

Більш детально ознайомитись з методикою відновлення файлів з флешок можна в статті "Методика відновлення файлів з флешок".

Флешка до початку робіт:

відновлення даних з flash SP на 8Гбвідновлення даних з флешки SP на 8Гб Вид на флешку без корпусу. Маленький квадратний чіп це контролер SM3257EN , а чіп прямокутний чіп це і є наш головний гість - мікросхема пам'яті. З іншого боку плати чіпа немає, це й на краще - менше роботи з термофеном. Перше, що впало в очі - це не зрозуміла маркування на чіпі пам'яті - 0664MT1E1SA , що чесно кажучи, не несе в собі смислового навантаження. Насправді зазвичай на маркування на чіпі мало хто звертає, так як там мало корисної інформації про чіп. Головне, на що я звертаю увагу при огляді чіпа, так це відсутність будь-яких породжень чіпів, тип корпусу і по можливості його виробник.

Наступним кроком буде демонтаж чіпа пам'яті і чистка ніжок від зайвого припою і флюсу. Перевірив, чи ніжки мікросхеми рівні, і чи немає загнутих ніг, що може перешкодити при зчитуванні дампа пам'яті.

чіп пам'яті 0664MT1E1SA


Так, як корпус мікросхеми - звичайний TSOP-48, то не потрібно підключати додаткові адаптери. Подивитися фотографії та опис Flash Reader-а від AceLab, яким я користуюся можна тут.
Дамп пам'яті вважався протягом 40 хвилин. Після цього потрібно визначити ЕСС і виконати його корекцію. На скріншоті нижче показаний цей процес.

визначення наявності ECC

визначення наявності ECCДалі в графі перетворень виконав наступні перетворення (на скріншоті).

граф перетворень


Для складання образу був використаний метод Номер блоку Тип 1 {0x0000} з такими параметрами (на скріншоті).

збірка по номеру блоку Номер блоку Тип 1 {0x0000}


Як видно з наступного скріншота, образ накопичувача зібрався відмінно - все папки на місці, файли все цілі.

Зібраний образ з даними

Для остаточної перевірки якості збірки можна скористатися функцією Аналіз якості збірки для «PC-3000 Flash». В даному випадку я не буду використовувати цю функцію, так досить буде зберегти відновлені папки з файлами і подивитися (на флешки тільки фотографії і відео).

На цьому роботи по відновлення даних з flash Silicon Power на 8 Гб закінчені. Накопичувач виявився на основі проблемного контролера SM3257EN, який часто используеться виробником дешевих флешок.


Восстановление данных Kiev Data Recovery

м.Київ,
вул. Бориспільська 12-В,
офис 8 (код 8K)

тел: +38 (063) 075-93-03
тел: +38 (099) 095-14-04

mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


ПРИЄДНУЙТЕСЯ:

ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ   ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ Киев  ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ в Киеве