ПРАЦЮЄМО з понеділка по п'ятницю з 12:00 до 19:00

 

Відновлення даних на флешці Transcend Jet Flash 600

У цьому матеріалі я коротко описав відновлення даних на флешці транцент серії Jet Flash 600 об'ємом в 16Гб, яка потрапила в наш ЦВІ Київ Дата Рековері. Накопичувач потрапив до нас з проблемою - при підключенні до ПК видає повідомлення "Пристрій не упізнано" та ніякими засобами дані не бачаться. Флешка була частково розібрана - корпус і плата накопичувача окремо.

Відновлення даних на флешці Transcend Jet Flash 600

Діагностика: При підключенні флешки до ПК з'являється вікно "пристрій не впізнав" (див. Скрнішот нижче). «Прозвонка» елементів плати не виявила пробоїв або КЗ на платі, харчування до контролера надходить, але від контролера не йде. Судячи з таких результатів має місце бути проблема в роботі контролера флешки.
Замовнику була озвучена несправність і умови відновлення даних, а також вартість робіт. В даному випадку стояло завдання відновити дані з несправною флешки Transcend. Умови і ціни дивіться тут.

пристрій не впізнав

Методика відновлення даних на флешці Transcend Jet Flash 600:

На платі флешки розташовано 3 ключових чіпа - контролер і один чіп пам'яті, а на зворотному боці плати (паралельно 1-й мікросхемі) розташовується другий чіп пам'яті. Як і годиться в таких випадках то насамперед необхідно демонтувати мікросхеми пам'яті за допомогою термвоздушной паяльної станції. 

  • Першим демонтуються чіп, який розташований біля контролера і маркується цифрою 1, щоб в процесі роботи, не переплутати мікросхеми пам'яті.

  • Після того, як перший чіп акуратно відпаяні проводиться візуальний огляд на наявність будь-яких пошкодження і цілісності контактних майданчиків.

  • Наступний етап - зачистка ніжок мікросхеми для кращого контакту мксх з рідером чіпів (використовується PC3000 Flash v.3.0).

  • Після цього мксх з цифрою 1 ставиться в рідер і виконується зчитування ідентифікатора чіпа і його безпосереднє читання в дамп пам'яті.


Поки йде процес читання першого чіпа, настала черга другого чипа. Тут описувати нічого, так як всі процеси ідентичні, як і у випадку з першим чіпом.


Повернемося до чіпу з цифрою «1». Для того, щоб отримати максимальний результат необхідно запустити процес «Автоматичний пошук ЕСС». Після того як цей процес завершився система запропонує запустити коригування ЕСС. Цей процес в середньому тлить порядку 10-40 хвилин (все залежить від ступеня зносу пам'яті і деяких інших параметрів).

 

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ

Kiev Data Recovery - програмне та апаратне відновлення 

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ   ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ Киев  ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ в Киеве

 

 


Після завершення цього етапу настала черга складання картки не скоригованих секторів, щоб зрозуміти наскільки якісним вийшли дампи пам'яті і чи є необхідність їх дочитувати. В даному випадку така необхідність є, так як чіпи мають істотний знос і необхідно робити коригування. «Перечітка» часто дозволяє домогтися більш якісне складання образу даних накопичувача.


На другий мікросхему ситуація повторилася і теж довелося робити перечітку. Через дочітку довелося витратити на 2 дні більше, ніж було заявлено клієнту спочатку. З цієї причини клієнт був заздалегідь поінформований. Для прикладу нижче я привів скріншот каррти не скорректірованих секторів на першому чіпі пам'яті - 2,01 Гб з 8 Гб - як бачите не поганий знос пам'яті вийшов, але, в більшості випадків це можна виправити.

Картка не Скорректірованна секторів

Після перечіткі дампов спеціальним алгоритмом вдалося скорегувати помилки по максимум (оталось НЕ Скорректірованна близько 8 Мб на першому чипі і близько 12Мб на другому чіпі).

На цьому роботи з фізичними чіпами закінчилися, прийшла черга для роботи в «Графа перетворень» - це роботи, після яких можна буде приступати безпосередньо до складання образу з даними.


Відновлення даних на флешці Transcend Jet Flash 600 16Гб:


Список проведених робіт можете подивитися на скріншоті нижче:
Після того, як всі попередні перетворення були успішно виконані, був запущений процес складання за методом, що в камері SM3257EN (див. Скріншот).


Результатом відпрацювання цього методу було отримано образ з клієнтськими даними. Разом, відновлення інформації з флешки Transcend Jet Flash 600 об'ємом в 16Гб було успішно завершено. По термінах весь процес зайняв не повних п'ять днів. Вартість відновлення даних вийшла для клієнта в 800 грн. Більш детально ознайомитись з нашими цінами на відновлення інформації Ви можете в розділі " Ціни ".

 

Як зв'язатися

м. Київ,
вул. Бориспільська 12-В,
офіс 8 (код 8K)

063 075-93-03
099 095-14-04

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ   ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ Киев  ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ в Киеве

Восстановление данных Kiev Data Recovery

ВІДНОВЛЕННЯ ДАНИХ З УСІХ ВИДІВ НОСІЇВ