ПК для відновлення даних

Відновлення даних з flash накопичувачів вимагає багато різного устаткування, починаючи від викрутки і скальпеля, а закінчуючи ПАК PC 3000 Flash . Для успішного відновлення інформації з несправних накопичувачів в своєму сервісі я використовую потужний комп'ютер, Flash Reader v.3.0 від AceLab, паяльна станція з термофеном, пристрій для нижнього підігріву плат і ще багато всякої дріб'язку, яка може спростити мені працю.
Про використовуваний мною програматор і паяльну станцію я вже писав, а ось про інше обладнання все якось не вистачало часу і бажання писати.

 

 

 

Конфігурація ПК для відновлення даних:

  • Процесор AMD FX-6300 - це досить продуктивний 6-ти ядерний CPU останнього покоління від провідного виробника CPU.
  • Материнська плата MSI 970A- G46
  • Оперативна пам'ять 4х4Гб DDR3 1600 МГц
  • Дискова підсистема: SSD диск Kingston HyperX SH100S3 на 120ГБ (під ОС і програми), а також HDD WD Black WD1002FAEX на 1Тб під зберігання дампов і даних клієнтів.
  • Відеокарта GeForce 8600Gt як підключення ПК до монітору.

Як Ви можете побачити, конфігурація ПК не найпростіша і, це має певну аргументацію. Вся справа в тому, що є багато операцій, для рішень яких потрібно багато ресурсів (процесор, пам'ять, а також швидкість обміну з дисковою підсистемою).
Як приклад візьмемо таку регулярну завдання, як коригування помилок ЕСС. Для порівняння візьму виконання такого завдання на цьому і старому ПК.

Конфігурація «старого» ПК:

  • Процесор Intel Pentium core 2 duos - 2 ядра по 2,2ГГц
  • 2х2Гб Оперативної пам'яті DDR2 800МГц
  • HDD WD Зелений 750Гб
  • Відеокарта GeForce 8600Gt


Як бачите, «старий» ПК був типовим офісним комп'ютером.
А тепер саме порівняння часу виконання завдання коригування ЕСС. Для прикладу візьмемо завдання на основі чіпа пам'яті з ID 98DE9493 - чіп на 8Гб (докладніше на скріншоті). Після зчитування дампа пам'яті була виконана операція корекція ЕСС.

На старому ПК операція тривала 1 годину і 43 хвилини. На новому ПК така ж операція тривала всього хвилин 30-40.
Факти говорять самі за себе, але це не означає, що більш новий ПК працює в 3 рази швидше. Така різниця помітна лише в найбільш вимогливих операціях, таких як робота з ЕСС, визначення наявності і виконання XOR перетворень, а також в операціях по безпосередній зборці образу даних накопичувача.

У майбутньому планую «переїхати» на більш продуктивну систему на базі Intel Core i7, 32 \ 64 Гб оперативної пам'яті, RAID 1 на 2 диска (опис можете знайти в вікіпедії або в іншому джерелі).
Як видно з цієї міні статейки, для відновлення даних з flash накопичувачів (флешки, карти пам'яті, SSD) потрібен досить продуктивний комп'ютер. Крім ПК ще потрібно надійне і якісне паяльне обладнання (паяльна станція, нижній підігрів плат), Flash Reader і адаптери для зчитування різних чіпів пам'яті (TSOP-48, TSSOP-56, LGA-52, BGA-152 \ 132). Також потрібен різний підручний інструмент для розбирання накопичувачів, чищення контактів і подібне.
Виробники flash пам'яті і контролерів не дрімають і випускають на ринок все нові і нові вироби, що змушує фахівців з відновлення даних регулярно вчитися чомусь новому і вдосконалювати свої навички і знання.


Восстановление данных Kiev Data Recovery

м.Київ,
вул. Бориспільська 12-В,
офис 8 (код 8K)

тел: +38 (063) 075-93-03
тел: +38 (099) 095-14-04

mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


ПРИЄДНУЙТЕСЯ:

ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ   ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ Киев  ВООССТАНОВЛЕНИЕ ДАННЫХ в Киеве